Dzisiaj:
Środa, 15 lipca 2020 roku
Daniela, Dawida, Ignacego, Włodzimierza

VI DĄBROWSKIE SPOTKANIA KLINICZNE

2 kwietnia 2019 | komentarze 2

W najbliższy piętek i sobotę w Dąbrowie Tarnowskiej odbędą się tradycyjne kwietniowe spotkania naukowe. Są bardzo owocnymi i cennymi doświadczeniami dla lekarzy praktyków i klinicystów, jak również szerokiego grona osób niezwiązanych bezpośrednio z medycyną.

W tym roku, w sobotę, będziemy słuchać wykładów na temat „zdrowia kobiety” w codziennej pracy lekarzy praktyków oraz o postępach w diagnostyce i leczeniu chorób związanych z płcią piękną.


Dzień wcześniej, w centrum miasta, na Rynku przed Urzędem Miejskim, w ramach akcji: „Nie bój się ratować życia innym!” odbędzie się symulacja „zdarzenia wypadkowego na drodze” oraz ćwiczenia praktyczne z resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) wraz z zasadami użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).

W imieniu Fundacji Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego, serdecznie zapraszamy Państwa na VI edycję Naukowej Konferencji Medycznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Udział w dąbrowskiej konferencji zapowiedziało już ponad 200 osób!

Współorganizatorami tego ważnego wydarzenia są: Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej wraz z Urzędem Miejskim, Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski wraz ze Starostwem Powiatowym, Koło Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzeja Dziedzica. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego i Naukowego konferencji jest pomysłodawca konferencji i fundator Fundacji TiWPD – Prof. zw. dr hab. n. med. Ireneusz Kotela.

Konferencja posiada certyfikat Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma oraz patronat firmy farmaceutycznej Astellas.

Tegoroczna dwudniowa konferencja naukowa poświęcona jest szeroko rozumianemu zdrowiu kobiety w codziennej pracy lekarzy praktyków oraz postępom w ich diagnostyce i leczeniu chorób. Pierwszy dzień będzie poświęcony pokazom i warsztatom praktycznym z zakresu pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacji zaistnienia stanów nagłego pogorszenia zdrowia w przestrzeni publicznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) wraz z zasadami użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). W programie drugiego dnia 6. DSK przewidziano omówienie tematów związanych zdrowiem „płci pięknej”.

Patronom honorowym i naukowym organizatorzy dziękują za objęcie patronatami tej konferencji naukowej.

Wszystkim darczyńcom, współorganizatorom, wolontariuszom a szczególnie Zarządowi Województwa Małopolskiego już dzisiaj wyrażamy ogromną wdzięczność za pomoc i wsparcie, bez których nie udałoby się zorganizować tej konferencji.

Pierwsza pomoc w ramach akcji: NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! z Biurem Doradczo-Usługowym BHP Andrzej Dziedzic w przestrzeni publicznej obejmująca symulację zdarzenia wypadkowego na drodze oraz ćwiczenia praktyczne z resuscytacji krążeniowo -oddechowej (RKO) wraz z zasadami użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED):

1. wypadek drogowy przy ul. Rynek: podjęcie pierwszej pomocy przez świadków zdarzenia a następnie kontynuowanie jej przez Policję, Państwową Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe,
2. co to jest AED? Zasady użycia AED (ul. Rynek),
3. praktyczne ćwiczenia RKO oraz AED na fantomach: dorosłego, dziecka, niemowlęcia (ul. Sportowa, Hala Sportowa im. Agaty Mróz).

Dodatkowo Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz Firma MARMED informuje o możliwości przeprowadzenia bezpłatnych badań słuchu, płuc dla mieszkańców naszej gminy – 5 kwietnia 2019 r., tj. w pierwszym dniu konferencji w godzinach: 9:00 – 15:00 w słuchobusie zaparkowanym przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.

Komitet Organizacyjny
VI Dąbrowskich Spotkań Klinicznych


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 3 kwietnia 2019 o 14:26
  Józka himler :
  Co leslaw ma tam robić ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 9)
 2. 7 kwietnia 2019 o 15:30
  juras :
  co lesław ma tam robić nie wiem.ale bzdury w RDN to na pewno będzie opowiadać.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)