Dzisiaj:
Środa, 30 września 2020 roku
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław, Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor, Wiktoriusz, Zofia

VIII FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI

23 października 2019 | Brak komentarzy

Tradycyjnie pod koniec października organizatorzy Festiwalu Niepodległości zapraszają wszystkich patriotów – z Tarnowa, regionu i spoza niego – na uroczystą galę inaugurującą kolejną edycję tej oddolnie tworzonej, cyklicznej imprezy. Tym razem Gala odbędzie się w niedzielę 27 października o godz. 18:00 w Auli C17 PWSZ w Tarnowie.

Wstęp jest wolny.

Podczas uroczystego wieczoru, jak co roku, wręczone zostaną Ryngraf Niepodległości i Szabla Niepodległości – nagrody dla osób najbardziej zasłużonych dla niepodległości Polski, dla środowisk patriotycznych naszego miasta i regionu oraz krzewienia postaw niepodległościowych. Nagrody te przyznawane są przez kapituły złożone z przedstawicieli kilkudziesięciu lokalnych organizacji pozarządowych oraz dotychczasowych laureatów.

W tym roku tej szlachetnej ceremonii towarzyszyć będzie wyjątkowy Wieczór Filmowy, w trakcie którego zaplanowano przedpremierowy pokaz fabularyzowanego filmu „Niepospolita”, zrealizowanego w ramach projektu o tej samej nazwie przez Fundację Promocji Rozwoju.

Ta i inne projekcje mają wprowadzić uczestników Gali w temat przewodni ósmej edycji cyklicznej imprezy. Organizatorzy z zaproszonymi ekspertami i twórcami będą snuć w jej trakcie rozważania nad suwerennością gospodarczą II i III Rzeczpospolitej.

Wstęp na Galę jest całkowicie wolny.
Chętni, którzy chcieliby otrzymać pamiątkowe zaproszenie mogą je dostać codziennie w biurze Tarnowskiego Centrum Informacji przy Rynku 7. Ci natomiast, którzy chcieliby zarezerwować sobie dobre miejsce na sali, mogą skontaktować się w tej sprawie mailowo z organizatorami na adres festiwal@intarnet.pl i otrzymać miejsce w zarezerwowanych rzędach na auli w PWSZ.

Przypomnijmy, że Gala odbywa się w ramach przygotowań do Święta Miasta Tarnowa Pierwsze Niepodległe i bezpośrednio poprzedza ów Dzień Pamięci o Zwycięskim Zrywie Niepodległościowym w Tarnowie z 30/31 X 1918 r. Organizatorzy Festiwalu byli pomysłodawcami tego oficjalnego, ustanowionego przez Radę Miejską 2 lata temu święta, a Festiwal Niepodległości stanowi część jego obchodów.

Głównym organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wspierania Więzi Lokalnych w Tarnowie. Partnerem tegorocznej edycji jest m.in. Klub Jagielloński.

Najbliższe z serii festiwalowych przedsięwzięć to zaplanowane w środowe popołudnie 6 listopada w auli starostwa spotkanie z dr Marcinem Kędzierskim, byłym prezesem Klubu Jagiellońskiego i Dyrektorem Centrum Analiz KJ, współautorem wielu opracowań i raportów, m.in. dyskutowanego tuż przed wyborami raportu „Dostateczna zmiana. Ranking polityk publicznych 2015 – 2019”.

Z zaproszonym gościem porozmawiać będzie można na wiodący temat ósmej edycji Festiwalu, m.in. porównać strategie i gospodarcze programy suwerennościowe realizowane w II i III Rzeczpospolitej.
Z ekspertami Klubu Jagiellońskiego spotkamy się jeszcze w ramach festiwalu kilkukrotnie. W programie VIII Festiwalu Niepodległości znajduje się także spotkanie z Anną Ferens autorką niezwykłego filmu „Rzeczpospolita – Reaktywacja” oraz przegląd jej wybitnych filmów, odnoszących się do wielu ciekawych tematów z najnowszej historii Polski.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)