Dzisiaj:
Środa, 12 sierpnia 2020 roku
Bądzisław, Hilaria, Klara, Lech, Leonida, Piotr

„Voce” z DDK na Festiwalu w Czarnogórze

9 lipca 2017 | Brak komentarzy

Zespół tańca nowoczesnego „Voce” działający w Dąbrowskim Domu Kultury wrócił z VII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, Pieśni i Tańca w Czarnogórze, gdzie wśród 12 zespołów reprezentował gminę Dąbrowa Tarnowska (występowały grupy folklorystyczne, tańca nowoczesnego i orkiestra dęta z kilku krajów europejskich: Czarnogóry, Grecji, Litwy, Mołdawii, Polski i Serbii).

Nasz region był reprezentowany przez „Voce” i „Voice” z Tuchowa (oba pod kierunkiem choreografa Pawła Potępy).

Dziewczęta z DDK wspaniale dwukrotnie zatańczyły w amfiteatrze w Barze, wypełnionym po brzegi przez turystów i gości festiwalu zorganizowanego przez Bałkańskie Stowarzyszenie Folkloru. Wzięły udział w paradzie centralnym ulicami miasta i promenadą nadmorską kurortu. Impreza była okazją do świetnej promocji gminy na szerokim forum kultury międzynarodowej, ale i podziękowaniem za cały rok trudnej i wymagającej wielu poświęceń pracy artystycznej w zespole, który działa w strukturach DDK już dwunasty rok.

Wyjazdy zagraniczne „Voce” to piękna karta historii (do tej pory dziewczęta z „Voce” były w Tunezji, Bułgarii, Macedonii). Za kilka tygodni po raz pierwszy wyruszy na podobną wyprawę do Macedonii druga, młodsza formacja z DDK – „Sokoliki”. Jest to zasługa rodziców, ponoszących solidarnie z domem kultury koszty przejazdu i pobytu zespołu.

Podczas festiwalu zawsze jest czas na odpoczynek na plaży, atrakcyjne wycieczki i miło spędzony czas w gronie przyjaciół, koleżanek. Tak było i tym razem, w malowniczej Czarnogórze. Uczestnicy zwiedzili ruiny zamku w Barze, płynęli statkiem po Adriatyku, zawijając do 2 portów: Petrovac i słynnej ze starówki oraz mariny jachtowej Budwy.

Organizatorami atrakcyjnej, trwającej ponad 8 dni wyprawy autokarowej do Czarnogóry były oba macierzyste dla zespołów tańca nowoczesnego domy kultury: w Dąbrowie Tarnowskiej i Tuchowie, zapewniając rzetelną opiekę, przygotowanie logistyczne i wsparcie finansowe, ale bez znacznego wkładu pieniężnego rodziców członków zespołów byłaby ona niemożliwa.

DDK

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)