Dzisiaj:
Czwartek, 23 września 2021 roku
Boguchwała, Bogusław, Libert, Minodora, Tekla

W OSK WRACAJĄ KONCERTY

9 września 2020 | Brak komentarzy

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się koncert holenderskiego „Duetu NIHZ” w piątek 11.09.2020 r. o godz. 18:00 w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej (dawna synagoga) w ramach XXVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej.

Organizatorem jest „INTER-ART”, którym dowodzi znany tarnowski muzyk i współtwórca festiwalu Henryk Błażej. Dzięki grantowi Marszałka Województwa Małopolskiego możliwe są: organizacja koncertu w trudnych realiach kryzysu ekonomicznego związanego z epidemią koronawirusa w dąbrowskiej byłej synagodze i wolny wstęp dla widzów.

Holenderscy muzycy zabiorą melomanów z Dąbrowy Tarnowskiej i regionu w niesamowitą podróż do świata kultury żydowskiej i klasycznej. W programie koncertu między innymi tańce chasydzkie, tradycyjne motywy klezmerskie, utwory Mozarta, Paganiniego i … czardasz Valerio Montiego!
Na deser informacja dla koneserów: Bobby Rootveld używa strun Savarez’a i gitary Sergey Samoilov’a.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerem jest Ośrodek Spotkania Kultur.

Patronat honorowy – Krzysztof Kaczmarski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, patronat medialny: „E-Kurier Dąbrowski”, „Koncertowy Tarnów i Okolice”, tarnowska.tv. Sponsorzy: Fundacja PZU i „Bruk-Bet” Nieciecza.

Wstęp na koncert jest wolny.  Obowiązują rygory sanitarne (dystans, dezynfekcja rąk, zakrywanie ust i nosa oraz obowiązek zostawiania podstawowych danych kontaktowych przez widzów).

DDK

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)