Dzisiaj:
Czwartek, 2 kwietnia 2020 roku
Franciszka, Sądomira, Urbana, Władysława

W WOŚP W DĄBROWIE DZIECI ZAGRAJĄ DZIECIOM

8 stycznia 2020 | Brak komentarzy

Tegoroczny 28. Finał WOŚP w niedzielę 12 stycznia w Dąbrowie Tarnowskiej będzie miał szczególny charakter.

Tradycją koncertowego grania w DDK był i jest udział dzieci – tancerzy występujących licznie na scenie, od wielu lat większość wolontariuszy dąbrowskiego sztabu to uczniowie szkół podstawowych, ale do grania włączają się też przedszkolaki, których barwne prace plastyczne zostaną rozwieszone na budynku Urzędu Miejskiego i wokół niego w dniu finału.

W rynku, na parkingu UM będzie delegacja wolontariuszy, którym można będzie wrzucać datki tego dnia.
W sumie w dąbrowskim sztabie kwestuje 90 osób, w tym zarejestrowani ochotnicy, którzy uczestniczyli w regularnych spotkaniach szkoleniowych w Ośrodku Spotkania Kultur prowadzonych przez szefa sztabu i doświadczonych wolontariuszy z wieloletnim stażem (regularne spotkania od października do grudnia 2019 r.) oraz uczniowie szkół podstawowych ściśle współpracujących ze sztabem w DDK z miejscowości w powiecie dąbrowskim: Bolesławiu, Laskówce Chorąskiej, Mędrzechowie, Nieczajnie Górnej, Smęgorzowie, Szarwarku i Żelazówce.

Nowością podczas tegorocznego finału będzie pokaz laserów i fajerwerków kameralnych przygotowywany przez tarnowską firmę „Tel-Tom” wewnątrz sali kinowej (około godz.20:00). Licytacja gadżetów będzie odbywać się na przemian z występami scenicznymi w sali Kina „Sokół” już od godz.17:00. Zachęcamy do zakupu i degustacji pysznych ciast upieczonych przez wolontariuszki WOŚP (będziemy mieć opakowania, żeby można było zabrać do domu, sprzedaż ciast zasili konto Fundacji) oraz do udziału w loterii (losy jednakowe po 4 zł, losowanie nagród po pokazie około godz.20:15).

Rekord ubiegłorocznej zbiórki w Dąbrowie wyniósł 54.426,47 zł. Będzie trudny do pobicia, ale nie – niemożliwy. Wszystko jest w waszych rękach i zależy od waszych serc.

DDK

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)