Dzisiaj:
Wtorek, 24 kwietnia 2018 roku
Gerarda, Gerharda, Heleny, Jerzego, Wojciecha

„Wieczór choreografii współczesnych” live w Sokole

17 marca 2017 | Brak komentarzy

Balet moskiewskiego Teatru „Bolszoj” nie chce być tylko pięknym muzeum klasycznego baletu, z jakim jest kojarzony i z którego zasłużenie słynie.

Dlatego wprowadza do swego repertuaru także nowe balety oraz choreografie uznanych na całym świecie twórców współczesnych. Podczas jednego wieczoru zaprezentuje trzy dzieła takich właśnie mistrzów.

Zobaczymy „The Cage” Jerome Robbinsa, wybitnego choreografa i reżysera amerykańskiego do muzyki Igora Strawińskiego oraz „Etudes” (Etiudy) Haralda Landera. Ta ostatnia choreografia jest uważana za hołd dla baletu klasycznego, od prostych ćwiczeń przy drążku po spektakularne popisy. „Russian Seasons” Aleksieja Ratmańskiego to z kolei stylizowane wariacje na temat rosyjskiego folkloru muzycznego i tanecznego – beztroskie i pełne kolorów do muzyki Leonida Diesatnikowa. Muzykę do spektaklu tworzą kompozycje: Igora Stawińskiego, Carla Czernego, Leonida Diesatnikowa.

Transmisja „na żywo” w dąbrowskim Kinie „Sokół” w niedzielne popołudnie 19 marca 2017 o godz.15:45. Przedstawienie trwa około 2 godzin i 40 minut. Bilety w cenie: 35 zł (normalne) i 30 (ulgowe).

Transmisja jest wydarzeniem towarzyszącym wernisażowi wystawy monotypii Beaty Dudy w galerii DDK (godz.15:00).

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)