Dzisiaj:
Czwartek, 20 czerwca 2019 roku
Bogny, Bożeny, Franciszky, Michały, Rafały

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ ZBLIŻA SIĘ!

10 stycznia 2019 | komentarzy 13

Przed nami ogólnopolski, a nawet międzynarodowy 27. Finał WOŚP w Polsce, w granie tradycyjnie angażuje się wiele osób, instytucji i firm w powiecie dąbrowskim.

W Dąbrowskim Domu Kultury został zarejestrowany sztab obejmujący swoim zasięgiem wszystkie gminy powiatu, z wyłączeniem Szczucina, pracuje w nim 87 wolontariuszy uczestniczących w cyklicznych spotkaniach organizacyjnych już od października oraz uczniów kilku szkół partnerskich, w których nauczyciele opiekują się chętnymi do takiej pracy społecznej (szkoły podstawowe w: Bolesławiu, Mędrzechowie, Laskówce Chorąskiej, Nieczajnie Górnej, Smęgorzowie, Szarwarku, Żelazówce).

Finał odbędzie się w Dąbrowie 13 stycznia pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste, ale granie się już rozpoczęło na dobre turniejem siatkówki 5 stycznia, w którym zwyciężyła drużyna MUKS „Bilard” UKS z Tarnowa. Niedzielne świętowanie poprzedzi drugi z zaplanowanych turniejów sportowych zorganizowanych przez DDK – sztab WOŚP z Referatem Sportu i Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej (Hala Sportowa im. Agaty Mróz-Olszewskiej – sobota 12.01 godz.9:00). Na turniej zgłosiło się 10 drużyn, rywalizacja o puchary i indywidualne trofea (dla „króla strzelców” i najlepszego bramkarza) zapowiada się bardzo interesująco.

Niedzielne granie, oprócz zbiórki do puszek podzielone jest na kilka segmentów: część taneczna imprezy zostanie przeprowadzona na hali sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej (w godz.17:00-18:00), zapowiedziały występ 4 formacje z „Dance Art. – Studia Tańca” Maryny Grygorjevej oraz dwie grupy tańca nowoczesnego z DDK: „Sokoliki” i „Voce”. Część II – z licytacją gadżetów, loterią fantową (losy zróżnicowane – po 5 i 10 zł, w tańszej opcji wygrywa 50%, w droższej, dla bardziej wartościowych przedmiotów – wszystkie losy są wygrane, co gwarantują organizatorzy!) i kameralnymi występami muzycznymi odbędzie się w sali dawnej sali modłów byłej synagogi (Ośrodek Spotkania Kultur – w godz.18:30-19:45, wystąpią: Kacper Lipowicz, Malwina Budzik, Adam Ciąbor, Magdalena Mol i Iwona Puła. Dodatkową atrakcją będą upieczone i podarowane przez kilkorga wolontariuszy i piekarnię „Sokołowscy” placki, sprzedawane na porcje podczas koncertu i aukcji a dochód zasili konto Fundacji WOŚP.

Wszyscy spotkają się, aby choć przez kilka minut, mimo różnic i waśni, poczuć się autentyczną wspólnotą – na tradycyjnym „światełku do nieba” (pokaz ogni sztucznych, jak zapewniają organizatorzy – bez hałaśliwych wybuchów, ale z ładnymi efektami wizualnymi) na rynku miejskim o godz.20:00. Po „światełku” będzie można ponownie licytować gadżety w OSK, wspierając polską medycynę (27. Finał dedykowany jest specjalistycznym oddziałom pediatrycznym), a jest ich bardzo dużo, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Przygotowano około 100 rozmaitości: typowo orkiestrowe (koszulki, kubki, kalendarze, zegar, pięknie oprawione plakaty), upominki (często ręcznie wykonane i pięknie zapakowane), autografy znanych ludzi, rarytasy kibicowskie (jak zwykle niezawodny anonimowy darczyńca – „Dobry Duch Dąbrowskiej WOŚP), specjalnie i pieczołowicie robione na drutach piękności (dary Anny Chmury), wartościowe przedmioty ofiarowane przez sponsorów („Alarm Serwis”, „Motozbyt”), unikatowe pamiątki z emblematami WOŚP i Dąbrowy Tarnowskiej (dzieło „Multipixel”). Jednymi z szlagierów może się okazać leżak plażowy „Play” albo szalik reprezentacji Polski z autografem Mateusza Klicha!
Sztab będzie się mieścił wyjątkowo, ze względu na remont w „Sokole” – w Ośrodku Spotkania Kultur, tam wolontariusze będą mieć bezpieczną przystań, tam liczone będą i zabezpieczane zebrane walory. Szefem sztabu jest Paweł Chojnowski, jego zastępcą Konrad Abramowicz.

Patronat honorowy objęli: Jerzy Owsiak, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski.

Patronat medialny: telewizja internetowa „ZVAMI” i portal „E-Kurier Dąbrowski”.

Sponsorzy: „BANK SPÓŁDZIELCZY”, „EUROSAN”, „AKCENT STUDIO”, PIZZERIA „HAVANA”, „PIZZERIA ATEŃSKA”, „PER TUTTI”, „ALIBI”, PIEKARNIA „SOKOŁOWSCY”, „TEL-TOM”, „ALARM SERWIS”, „STUDIO OBRAZU”, „MOTOZBYT”, „MULTI PIXEL”, „ANDRZEJEK”, „DIAGMED”, STAROSTWO POWIATOWE, CENTRUM POLONII W BRNIU.

DDK


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 11 stycznia 2019 o 10:25
  uzytkownik :
  Znów śmieszni celebryci pokazują jak bardzo są odrealnieni. Dadzą jakąś szmatkę, czy plecak na licytację na której prawdziwe pieniądze musi dać zwykły szarak... Czemu sami nie dadzą 1000zł albo więcej. W 90% jest to rzecz, którą dostali za darmo, a oni ją przekazują jakby to było nie wiadomo co...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 28)
 2. 11 stycznia 2019 o 10:28
  alojz :
  Rok temu było zbierane, na łóżka dla rodziców dzieci leżących w szpitalach. W tvn24 pokazali materiał z takiego przekazania tych łóżek i bardzo szybko w krótkich słowach było dodane, że nastąpiło to tydzień temu hahahaha Czyli cały rok trzeba było czekać na te łóżka, tak aby przekazanie było reklamą dla kolejnej zbiórki... Trochę to śmieszne.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 26)
 3. 11 stycznia 2019 o 19:45
  sztab :
  do przeciwników - jeśli nie chcecie pomóc, nie pomagajcie, ale nie plujcie, żeby na was nie pluto; dąbrowski szpital (na pewno 1 jego oddział) nie mógłby funkcjonować bez sprzętu kupionego przez Fundację WOŚP, no ale wy wiecie przecież więcej i lepiej...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 24)
 4. 11 stycznia 2019 o 19:53
  wolontariuszka :
  Nie życzę uzytkownikowi ani alojzowi, żeby znalazł się dąbrowskim szpitalu, albo ich dzieci, i żeby byli leczeni przy użyciu sprzętu z czerwonym serduszkiem.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 20)
 5. 12 stycznia 2019 o 10:46
  Rafał :
  Czyli następuje moralny szantaż - dajcie i nie krytykujcie, bo inaczej nie będziecie mieli moralnego prawa leczyć się w szpitalu. NFZ - roczny budżet ponad 60 mld.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 24)
 6. 12 stycznia 2019 o 13:34
  do wolontariuszki :
  Nie życzysz narzekasz na szpital Dąbrowe to sie wyprowadz z niej albo wogòle tu nie przebywaj jak ci źle .Kazdy wie ze Dąbrowa to miasto emerytòw biednych ktòrym ledwo starcza od 1go do1go i liczą sie układy znajomosci ktòre i tak upadają i nie są aż tak wpływowe na inne rejony tu nic nie potrzeba bo nikogo nie ma starsi wymierają młodzi uciekają dziki zachòd powinień byc jeden szeryf i dwòch pomocnikow by pilnowac porzadku bo tu sie nic nie dzieje a jak sie dzieje to i tak nikt nie pomoze,wszyscy tu rywalizują udawają ludzie zrozumcie wrezcie to wszystko przemija usmiechajcie sie życzliwosci trochu dla drugiego czlowieka a nie te nadęte ego i bedzie dobrze!!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 15)
 7. 12 stycznia 2019 o 20:11
  Kordek :
  Nikt Ci Rafał ust nie zamyka, masz coś sensownego przeciw, to gadaj. Tylko nie daj się wciągać w licytację polityczną dobroci, okazywanej przecież przez ludzi dobrej woli, których na szczęście wielu po każdej ze stron.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 11)
 8. 12 stycznia 2019 o 20:59
  Anka :
  Majdanowie dają swoje "zaklęte" oddechy. Dobrze skomentował to Boruc.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 9. 12 stycznia 2019 o 21:58
  do Rafała :
  Skoro NFZ ma taki gigantyczny budżet, to czemu pielęgniarki zarabiają grosze i wszędzie ich brakuje? Dlaczego brakuje lekarzy? Dlaczego rezydenci musieli tak długo głodować, aby uzyskać podwyżki? Gdzie są te pieniądze?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 13)
 10. 13 stycznia 2019 o 10:42
  sztab :
  nie xzantaż, tylko fakty, może coś być dzięki ludzkiej solidarności albo nie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 13)
 11. 13 stycznia 2019 o 15:53
  Tipi :
  Do alojz: Czy znasz takie pojęcie, jak organizowanie przetargów? WOŚP (podobnie jak Caritas) zebrane pieniądze wydaje w trybie przetargowym lub ofertowym. Wybiera oferentów, sprawdza ich warunki i sprzęt. To trwa. Podobnie jak każdy przetarg w każdym innym poważnym przedsięwzięciu. Jeśli widzisz jakieś przekręty, oszustwa czy machlojki - zgłoś to do prokuratury. Wośp jako OPP musi się z każdej złotówki rozliczyć. Po nastaniu tzw. "dobrej zmiany" było wystarczająco dużo czasu, żeby znaleźć rzekome przekręty i oszustwa - skoro dotychczas to się nie stało, to może nie udało się niczego znaleźć, bo po prostu niczego nie ma... Wszyscy przeciwnicy WOŚP są tacy mądrzy dopóki ich dziecko lub rodzic nie trafi na oddział, na którym jest sprzęt WOŚP. Wtedy nikt z nich się nie sprzeciwia badaniom na sprzęcie ofiarowanym przez WOŚP. Wszyscy, którzy wspomagają WOŚP i inne inicjatywy charytatywne powinni się cieszyć i być z siebie dumnym - że udaje się nam zrobić coś dobrego. Niestety w Polsce każda dobra akcja musi znaleźć swoich przeciwników, którzy usiłują ją zohydzić - taka to już nasza narodowa przypadłość...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 18)
 12. 13 stycznia 2019 o 16:24
  wolontariuszka :
  Ależ ja żadnym słowem nie narzekam na szpital w Dąbrowie - czytaj ze zrozumieniem nie życzę nikomu po prostu chorób i konieczności korzystania z pomocy szpitalnej gdziekolwiek. I nikogo nie szantażuję - jeśli nie chcesz dawać to nie dawaj ale nie hejtuj, nie oskarżaj, nie obrzydzaj. Tylko tyle.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 15)
 13. 14 stycznia 2019 o 22:26
  do wolontariuszki :
  Sama hejtujesz życząc czy nie życząc...Ty nie decydujesz kto ma być leczony tym sprzetem bo nie jest za twoje pieniadze tylko za zwyklych obywateli ktòrzy sie solidaryzują w czasie akcji Wośp i dobrowolnie dają datki.jezeli wiecej jest takich wolontariuszy jak ty z takim podejsciem i wrogoscią to gratuluje porażka
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)