Dzisiaj:
Poniedziałek, 22 lipca 2019 roku
Wawrzyńca, Marii Magdaleny, Pankracgo

Wielka Orkiestra w Dąbrowie zagrała przepięknie (film)

17 stycznia 2018 | komentarze 4

Wszyscy sympatycy WOŚP w Dąbrowie Tarnowskiej i okolicy zadają sobie pytanie – czy w 26.Finale padnie rekord? Wszyscy przeciwnicy zacierają ręce ze szczerą i żarliwą nadzieją – „oby nie pobili rekordu!”

Nie wiadomo, kogo ucieszymy bardziej, obecnie bliżej jest ta druga grupa (która zapewne nie zamierza korzystać ze sprzętu medycznego zakupionego przez Fundację WOŚP), okaże się to ostatecznie za kilka dni.

Do tej pory policzono w puszkach, na turniejach i licytacji około 35.000 zł, wciąż jeszcze czekamy na kilka puszek wolontariuszy ze szkół wiejskich i doliczymy przychody ze sprzedaży ciastek oraz wolne datki od widzów koncertu niedzielnego, ostateczny wynik znany będzie najprawdopodobniej 23 stycznia, szanse na rekord są jednak niewielkie (25.Finał – 47.230,20), bo w puszkach wolontariuszy z Dąbrowy było w dniu finału o godz.19:00 około 10.000 zł mniej niż w roku ubiegłym o tej samej porze. Rekordem jest to, co podkreślił Dyrygent Orkiestry Jurek Owsiak, że: „25 lat razem gramy” mimo upływu czasu, hejtu i mrozu, czasem deszczu i wiatru. Rekordowa liczba ponad 100 gadżetów nie wystarczyła, żeby znacząco podbić stawkę, choć dochód z aukcji będzie na pewno nieco wyższy niż w ubiegłym roku (kwota ponad 5.000 zł), może gdyby wśród licytujących pojawiły się nowe twarze, nowi – być może zainteresowani zakupem narzędzi pracy w medycynie…

Zbiórka przebiegła bezpiecznie, bez incydentów, to zasługa kilkumiesięcznych szkoleń wolontariuszy przeprowadzonych przez Pawła Chojnowskiego – szefa sztabu i doświadczonych pomocników, a także dąbrowskiej policji, bardzo profesjonalnie i rzetelnie dbającej o ład publiczny. W koncercie „Równajmy szanse” wzięły udział zespoły taneczne: „Fuego” (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej), „Sokoliki”, „Voce” (DDK), Przyjaciółki „Voce” (tancerki, które już zakończyły karierę w tej eksportowej formacji powiatu), „Dance Star Studio” Maryny Grygorjevej, zespoły muzyczne z Tarnowa i regionu: „Szugirls”, „Studio rockowe” Pawła Mazura, „New Chapter”.

Świetnym pomysłem było upieczenie placków i ciastek przez wolontariuszki Annę Kinel i Annę Chojnowską, a także porcjowanie tortu – podarunku Joanny Kijak (Pracownia Cukiernicza „Tortowe Love”). Sprzedaż tych słodkości zasiliła dochody dąbrowskiego sztabu. Koncert profesjonalnym i ciekawym pokazem uświetnili: Tomasz Gubernat – Ratownik Medyczny i Franciszek Sterczek – Pielęgniarz Ratunkowy z dąbrowskiego ZOZ pod kier.Roberta Żurawskiego. Koncert poprowadzili z dużą swobodą i elegancją młodzi konferansjerzy: Izabela Kołakowska, Gabriela Sas oraz Dawid Rodak. Tuż przed „światełkiem do nieba” scena należała do wolontariuszy, o których z dużym uznaniem mówił, prezentując ich imiennie szef sztabu Paweł Chojnowski. Ufundował dla nich okazały tort upieczony przez Teresę Kiwior. Sporą niespodzianką było wręczenie mu przez delegację wolontariuszy pamiątkowego portretu szefa z emblematami WOŚP z podziękowaniem za prawie 20 lat tej społecznej funkcji. Po tradycyjnym „światełku do nieba” (pokaz fajerwerków na parkingu DDK) chętni licytowali jeszcze niesprzedane gadżety. Największym wzięciem cieszyły się koszulki, kubki, maskotki ręcznie robione szydełkiem, pamiątki związane z Michałem Pazdanem, sprzęt elektroniczny (słuchawki, głośnik bezprzewodowy, pendrivy), najdrożej został sprzedany unikatowy plakat dąbrowskiego finału z autografem Jurka Owsiaka, pięknie oprawiony przez Witolda Sosina („Studio Obrazu”) – 220 zł. Najaktywniejsi licytujący, którzy wydali najwięcej to: Tomasz Marciniec, Marcin Stefańczyk, Piotr Kaczmarski, Agnieszka Wodzińska, Paweł Chojnowski. Wśród nich też samorządowcy: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, patron honorowy finału oraz Jacek Sarat – Przewodniczący Rady Miejskiej. Aukcję dynamicznie, z werwą i poczuciem humoru poprowadzili: Włodzimierz Wodziński i Paweł Chojnowski.

Swoją niemałą cegiełkę do dobrego wyniku 26.Finału (ogromne serce i wpłaty w wysokości ponad 1800 zł) wnieśli siatkarze (14 drużyn), piłkarze (8 zespołów) i pływacy, biorący udział w 3 turniejach sportowych WOŚP.
26. Finał w stolicy Powiśla (objął powiat dąbrowski, z wyłączeniem gminy Szczucin) miał swoje piękne akcenty. Wśród nich potwierdzenie wieloletniej tradycji przekazywania na licytację sentymentalnych przedmiotów przez Annę Chmurę z Dąbrowy, wartościowych bonów na zabiegi przez Agatę Lechowicz z „Reha-Med.”, niezwykłe gesty: właścicieli „Per Tutti” (oprócz pizzy datek 200 zł do puszki), anonimowe dary o bardzo dużym znaczeniu sentymentalnym (piłkarskie pamiątki kolekcjonerskie) i wartości finansowej (300 zł z przeznaczeniem na aukcję).

Patronat honorowy: Jerzy Owsiak, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Patronat medialny pełnili: „E-Kurier Dąbrowski”, portal „Koncertowy Tarnów”.

Sponsorzy finału w Dąbrowie Tarnowskiej: Bank Spółdzielczy, „EUROSAN”, „TEL-TOM” („światełko do nieba”), „AKCENT STUDIO” (plakaty), PIZZERIA „HAVANA”, „PIZZERIA ATEŃSKA”, „PER TUTTI”, „ALIBI” (pizza dla wolontariuszy), „PIEKARNIA SOKOŁOWSCY” (drożdżówki dla wolontariuszy), „ALARM SERWIS” (transmisja koncertu on-line, gadżety na licytację), „STUDIO OBRAZU” (oprawa plakatu na licytację), „MOTOZBYT”, „MULTI PIXEL”, „REHA-MED”, „SAN THERM”, KATARZYNA BUŚKO, „ANDRZEJEK”, „TORTOWE LOVE” (gadżety na licytację).

Darczyńcy: Anna Chmura, Anna Kinel, Anna Chojnowska, Beata Chmielewska, Małgorzata Niewiadomska, Agnieszka Ciećko, Ewa Lewandowska (gadżety, ciasta).

Partnerzy: Referat Sportu i Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego , Ratownictwo Medyczne w Dąbrowie Tarnowskiej, Salon „Play”.

DDK


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 17 stycznia 2018 o 11:57
  olo :
  Kto sprawował patronat honorowy z dąbrowskich władz??????
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 13)
 2. 17 stycznia 2018 o 14:59
  John :
  Głupot nie piszcie, że "Wszyscy przeciwnicy zacierają ręce ze szczerą i żarliwą nadzieją – „oby nie pobili rekordu!”, bo ja nie zacieram i nie roszcze nadziei...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 9)
 3. 17 stycznia 2018 o 16:05
  Anonim :
  Honoru to Owsiak nie ma przyznając swojej żonie pensje 9 tyś. ze składek,którą zmarznięta młodzież nazbierała !!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 6)
 4. 17 stycznia 2018 o 19:13
  Klaudia wolontariuszka :
  Było fajnie, było czadowo! Dziekujemy Panu Pawłowi,za ogromne serce, wielkie zaangażowanie!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 23)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)