Dzisiaj:
Wtorek, 19 października 2021 roku
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma, Ziemowit

„WIOSENNIE NAM…”

26 marca 2019 | Brak komentarzy

Z wielkim przytupem powitały wiosnę dzieci zebrane we wtorkowy ranek na Sali Audytoryjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Smyki z grupy „Biedronki” z Przedszkola Publicznego nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wspólnie z wychowawczyniami Anną Bil i Justyną Skrzyniarz wprowadziły widzów w świat zajączków, kolorowych kwiatów i powiewu tejże pięknej pory roku.

Spektakl słowno-muzyczny pt. „Wiosenny bieg z przeszkodami” w ramach akcji „Dzieci Dzieciom”, obejrzeli milusińscy z Przedszkola Publicznego nr 1 i Niepublicznego Przedszkola Ochronka w naszym mieście. Przygody leniwego zajączka, który nie lubił szpinaku wprawiły publiczność w zachwyt wyrażony poprzez gromkie brawa. Radosne tańcowanie na zakończenie wiosennych harców na scenie wywołało uśmiechy na twarzach wszystkich przedszkolaków. Po głośnym aplauzie panie przygotowujące „Biedronki” do spektaklu otrzymały drobne upominki.

*************************************************************************************************************

WIOSENNY POWIEW PORANKA Z BAJKĄ W MBP

Zajęcia podczas marcowego Poranka z Bajką w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej, pozwoliły dzieciom z grupy „Biedroneczki” z dąbrowskiej Ochronki uścisnąć Panią Wiosnę, która przybyła do Oddziału dla Dzieci dzięki współpracy biblioteki z 6-24 Hufcem Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej.

Komendant Hufca – Grażyna Kochanek wraz z wychowawczyniami Moniką Rygulską-Wąż i Katarzyną Łukasik oraz podopiecznymi Hufca Pracy przygotowały scenariusz spotkania z zieloną porą roku. Przedszkolacy wspólnie rozwiązywali zagadki na temat roślin i zwierząt kojarzących się z wiosną. Mogli również zobaczyć co gość specjalny przyniósł ze sobą w kolorowym koszyku. Nie mogło obyć się bez zabawy tanecznej, w której udział wzięły smyki „przemieniając” się w żabki, pszczółki i rybki. Wielką frajdę dzieciom sprawiło również dekorowanie szkiców sukien postaci Pani Wiosny przy pomocy kwiatów, motylków i własnej pomysłowości. Wyniki ich pracy zostały utrwalone na wspólnym zdjęciu.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)