Dzisiaj:
Środa, 3 marca 2021 roku
Asteriusz, Hieronim, Kunegunda, Lucjola, Maryna, Wierzchosława

WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJI I PIORIN

26 stycznia 2021 | komentarze 2

Funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki wraz z inspektorami PIORIN przeprowadzili wspólne działania mające na celu kontrolę eksportowanych z terenu Polski płodów rolnych, a także legalność ich przemieszczania na terenie Unii Europejskiej.

W Polsce, jedną z inspekcji zajmujących się badaniem jakości żywności i dbaniem o to, aby była ona bezpieczna, jest Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

26.01.br. na obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej policjanci wspólnie z inspektorami PIORIN dokonywali sprawdzenia przewożonych towarów na naczepach tirów, zwłaszcza pod kątem posiadanych zaświadczeń wydanych przez wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa, które mają wykluczyć wystąpienie jakiejkolwiek bakterii w przewożonych produktach. Kontrolowano także paszporty roślin oraz ich oznakowanie w formie etykiet zawierające co najmniej numer wpisu do rejestru przedsiębiorców podmiotu, który wyprodukował lub przemieszczał produkt. Przy okazji wspólnych kontroli, policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców, posiadane uprawnienia oraz stan techniczny pojazdów. Zwrócili także uwagę na respektowanie zapisów kodeksu ruchu drogowego i innych aktów prawnych regulujących pracę zawodowych kierowców.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 27 stycznia 2021 o 09:21
  Inspektorek :
  Obwodnica powstała, żeby ruch tranzytowy wyprowadzić za miasto, ale jak inspektorki się będą tam ustawiać to Tiry wrócą do miasta.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 17)
 2. 28 stycznia 2021 o 09:08
  SpiskowyTeoretyk :
  Ktoś komuś na pewno dał w łapę, dlatego te zatoczki tam powstały.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)