Dzisiaj:
Środa, 29 listopada 2023 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

WSTĘPNY WYNIK FINANSOWY 31.FINAŁU WOŚP

31 stycznia 2023 | Brak komentarzy

Pierwsze, nieoficjalne dane mówią o pobitym rekordzie finansowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Tarnowskiej (sztab w Dąbrowskim Domu Kultury obejmujący gminy powiatu bez Szczucina).

Policzone wpływy na 30.01 szacuje się na około 78.000 zł (więcej o 25.000 niż w 30.Finale w 2022 r.) Jeśli to się potwierdzi po weryfikacji zdeponowanych walorów w banku, to skok jest imponujący. Dla porównania różnica między wynikiem 29.Finału i 30. wynosiła 6000 zł.


Mieszkańcy okazali hojność, sztab wykazał się sprawnością logistyczną i pracowitością, rekordowe ilości siatkarzy i piłkarzy w turniejach zrobiły różnicę, a darczyńcy prześcigali się we wspaniałych pomysłach na gadżety i dary serc. Najważniejsze jest, to że dzięki wsparciu dąbrowskiej policji było bezpiecznie, podczas finałowego koncertu wzruszająco, pięknie i artystycznie różnorodnie (folklor góralski, pop i rock w muzyce, taniec nowoczesny na wysokim poziomie).

Niemal setka wolontariuszy wykonała zadania bardzo dobrze, publiczność koncertu dopisała, wpłacając do puszek, kupując wszystkie losy na loterii fantowej, wszystkie upieczone ciasta i ochoczo licytując gadżety. Rekordem aukcji był motocykl sprzedany szczęśliwemu nabywcy za 3100 zł. Darczyńca w tym przypadku również miał satysfakcję, że mógł w taki sposób pięknie zagrać w Orkiestrze Jurka Owsiaka i wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych ludzi dobrej woli.

Powiatowy wynik 31.Finału WOŚP zapowiada się szczególnie imponująco, razem ze sztabem szczucińskim szacujemy – 106 000 zł! Poczekajmy kilka dni na potwierdzenie oficjalne tej świetnie wyglądającej wiadomości.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)