Dzisiaj:
Wtorek, 22 września 2020 roku
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir, Tomasz

Wyborami sołtysa zajmie się prokurator

22 kwietnia 2011 | komentarzy 5

W gminie Dąbrowa Tarnowska sołtysów wybierano w tym roku nie podczas wiejskiego zebrania, ale w głosowaniu powszechnym – tak jak podczas wyborów samorządowych i parlamentarnych.

W Gruszowie Wielkim elekcja sołtysa skończyła się skandalem. Do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej wpłynęło właśnie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o wydanie kart do głosowania osobom nieuprawnionym.

Tuż po wyborach ogłoszono, że zwyciężyła Józefa Taraska. Różnicą 49 głosów pokonała Józefa Chmurę, nad Anetą. Już dzień po wyborach swoje podejrzenia co do prawidłowości przebiegu głosowania zasygnalizował Chmura. Po przestudiowaniu spisu wyborców napisał do gminy protest.

Po zapoznaniu się z nim Stanisław Początek, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, złożył pismo w prokuraturze. Zakwestionował niektóre podpisy na liście.

czytaj więcej

źródło:

dabrowatarnowska.naszemiasto.pl

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 26 kwietnia 2011 o 11:32
  Franek :
  Chciała Taraskowa zrobić karierę,a tu taki obciach.Pytanie,kto z komisjim puscił farbe o fałszowaniu podpisów?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 2. 26 kwietnia 2011 o 14:39
  zz :
  Przy okazji może prokurator sprawdzi czy te same osoby , nie głosowały w wyborach samorządowych . Jeżeli ktoś przebywa od dłuzszego czasu za granicą to nie miał mozliwości ostatnio głosować. Czekam na przydu .... którzy zaraz napiszą , że jestem chory gdyz wybory na pana Stanisława na pewno były ok.Kto pierwszy ...?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 3. 27 kwietnia 2011 o 16:32
  aaa.. :
  no faktycznie masz coś z głowka :zz
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 4. 27 kwietnia 2011 o 20:28
  iiiii :
  nie wiem czy zz ma coś z głową (chyba zz ma prawo uznać wypowiedź aa za bezpardonowy atak na siebie)ale sądzę, że napisał głośno to co myśli 3/4 mieszkańców gminy! to już któraś w tym roku afera w gminie. Chyba tylko te "przyd.." uważają że nic się nie dzieje. skoro przy jednych wyborach wykryto nieprawidłowość skąd pewność że wszystkie inne zostały przeprowadzone tak jak trzeba. Ja nie mam zaufania ani do burmistrza, ani do radnych ani do urzędasów w naszej gminie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 5. 27 kwietnia 2011 o 22:38
  yes yes yes :
  a ja uważam, że nie tylko te wybory, tamte wybory też są podejrzane i wcześniejsze też były sfingowane, ale także wybory na miss też są szyte grubymi nićmi i w ogóle wszystkie wybory należałoby sprawdzić, na prezydenta też i wszystkie sondaże to lipa i opinie ... kurcze a co z beatyfikacją!? - przecież za tym procesem też stoją jakieś komisje! ludzie (czyt. dąbrowiacy) można zwariować, pewnie wszystko wokół nas to lipa!!! (oczywiście że tylko w obrębie granic powiatu dąbrowskiego!)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)