Dzisiaj:
Niedziela, 26 stycznia 2020 roku
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir, Wanda

WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA Z GRĄ TERENOWĄ

16 lipca 2019 | Brak komentarzy

”W RUINACH ZAMKU SZUKAMY ŹRÓDEŁ SIŁY” – to tytuł zadania z dziedziny profilaktyki realizowanego przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Dąbrowie Tarnowskiej i Dąbrowskim Domem Kultury.

Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków gminy Dąbrowa Tarnowska w ramach otwartego konkursu zadań publicznych w wys.3000 zł. Wycieczka jest finansowana z grantu profilaktycznego i ze środków dąbrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


W ramach zadania 22 sierpnia odbędzie się autokarowa wycieczka krajoznawcza dla dzieci w wieku 10-14 lat z gminy Dąbrowa Tarnowska do Ogrodzieńca. W programie jest zwiedzanie ruin jednego z największych zamków na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej (na Szlaku Orlich Gniazd) i poznanie 3 wybranych atrakcji oferowanych na podzamczu (Park Rozrywki, Park Miniatur i Park Doświadczeń) oraz wspólny obiad. Następnego dnia, po powrocie z wycieczki animatorzy z Ośrodka Spotkania Kultur i wolontariusze ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego przeprowadzą dla uczestników wycieczki grę terenową, wykorzystującą wiedzę i umiejętności nabyte przez dzieci poprzedniego dnia, w oparciu o zasoby OSK.

Nabór do zadania będzie prowadzony w biurze Spółdzielni Mieszkaniowej od dnia 5 sierpnia, w I kolejności będą zapisywane dzieci, które nie brały udziału w wycieczce do Pacanowa w 2018 r. ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (40). Szczegóły dotyczące zasad udziału i zgłoszenia chętnych w sekretariacie SM (tel. 14-655-92-11).

DDK

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)