Dzisiaj:
Wtorek, 29 listopada 2022 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

WYCIECZKA UTW DO PARKU ETNOGRAFICZNEGO

2 października 2022 | 1 komentarz

26 września br. 40-osobowa grupa członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Zubrzycy Górnej, gdzie zlokalizowany jest Orawski Park Etnograficzny a w nim skansen, prezentujący dawne życie i kulturę etnicznej społeczności Orawian.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu pn.„Małopolska z przewodnikiem”.

To program wyjazdów turystycznych dla seniorów, których celem jest aktywizacja tej grupy społecznej oraz propagowanie atrakcyjnych turystycznie miejscowości w województwie. Program powstał we współpracy z Ogólnopolską Federacją Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Oferta została przygotowana dla wskazanych przez OF UTW wybranych UTW na terenie Małopolski. Głównym organizatorem wyjazdów jest Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie współpracujący z Oddziałem Krakowskim PTTK im. ks. Karola Wojtyły. Projekt realizowany jest ze wsparciem finansowym Województwa Małopolskiego.

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody w tym dniu, był to bardzo przyjemnie i interesująco spędzony czas obcowania z kulturą ogólnie mniej znanej grupy etnicznej, jaką byli i są Orawianie. Pobyt w Zubrzycy Górnej zakończył się smacznym obiadem w miejscowej restauracji.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 3 października 2022 o 06:51
    XXX :
    "Piękna nasza Polska cała!" Małopolska też wspaniała! Wyprawa na Orawę- doskonała- zarówno pod względem organizacyjno-programowym, logistycznym ale przede wszystkim w aspekcie poznawczym i edukacyjnym. Brawo UTW!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 4)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)