Dzisiaj:
Środa, 30 września 2020 roku
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław, Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor, Wiktoriusz, Zofia

WYMIANA OPRAW OŚWIETLENIA ULICZNEGO

17 sierpnia 2019 | 1 komentarz

Trwają prace związane z modernizacją oświetlenia drogowego na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska. W bieżącym miesiącu zostanie wymienione 36 istniejących opraw oświetlenia drogowego na energooszczędne oświetlenie typu LED.

Prace zostaną wykonane w ramach konserwacji urządzeń oświetlenia ulicznego. Wymiana opraw dotyczy ulicy Grunwaldzkiej w Dąbrowie Tarnowskiej ze względu na fakt, iż jest to prosty odcinek drogi, a słupy usytuowane są w jednakowej odległości.


Latarnie ledowe będą spełniać wymogi doświetlenia dróg, a przede wszystkim przyczynią się do oszczędności w poborze energii.

Mamy nadzieję, że dzięki dobrze układającej się współpracy pomiędzy Gminą Dąbrowa Tarnowska i Firmą Tauron Serwis S.A sukcesywnie będą wymieniane oprawy oświetleniowe na terenie całej gminy.

Na obecną chwilę gmina posiada 2060 lamp, z których 420 jest własnością gminy, a reszta jest własnością firmy Tauron. Każda decyzja w zakresie zmiany na oświetlenie nowej generacji jest zależna od decyzji firmy Tauron. Pojawiają się oferty różnych firm, które chcą dokonać wymiany oświetlenia na bardziej oszczędne, lecz decyzja musi być podjęta przez właściciela urządzeń oświetleniowych i będzie dotyczyć wszystkich samorządów w kraju.

UM w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 17 sierpnia 2019 o 21:37
    Anna :
    Mam nadzieję.że ponownie zostah a założone lampy zdemontowane przy wymianie starych słupów na nowe na wysokości Obwodnicy.Słupy wstawiono nowe a zdemontowane ze tarych słupów lamp zniknęły.Nie dość,że zdjęto cchodnik rozkopano pobocze to mieszkańcy za obwodnicą przechodząc przez część gdzie bodowana jest obwodnica toną w ciemnościach i w błocie.Jak dojdzie do wypadku to wtedy lampy się pojawią.Jest to bardzo niebezpieczny i nieoświetlony odcinek ulicy.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -3 (w sumie : 13)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)