Dzisiaj:
Piątek, 19 kwietnia 2019 roku
Apoloniusza, Bogusław, Bogusława, Flawiusza

WYNIKI FINAŁOWYCH ZMAGAŃ W FESTIWALU KOLĘD

3 lutego 2019 | komentarze 2

W wypełnionej sali widowiskowej odbyły się zmagania VI Międzygminnego Festiwalu Kolęd. W ostatnim dniu sezonu kolędowania na chwałę Jezusa rozbrzmiały dźwięki pięknych kolęd i pastorałek.

Poziom tegorocznych prezentacji był wysoki i wyrównany, co podkreślił publicznie podczas podsumowania Tadeusz Gubernat – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, potwierdziła to w swoim wystąpieniu przewodnicząca jury – Barbara Marcinkowska.

Na scenie zaprezentowało się 41 podmiotów zakwalifikowanych do finału podczas wcześniejszych eliminacji gminnych w Radgoszczy i Dąbrowie.

Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Barbara Marcinkowska (Przewodnicząca), Marcelia Kusiak i Katarzyna Reczek. Nagrody i dyplomy wręczali: Stanisław Ryczek – Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Tadeusz Gubernat i Renata Klimek – Urząd Gminy w Radgoszczy.

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:
• przedszkola, soliści:
I miejsce – Maciej Walczak (Przedszkole Niepubliczne Ochronka w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Karolina Krawczyk (Przedszkole Publiczne w Smęgorzowie)
III miejsce – Aleksandra Pyzik (PP nr 1 w DT)
Wyróżnienie – Iga Surowiec (PP w Radgoszczy),

• przedszkola – zespoły
I miejsce – „KRÓLICZKI” (Przedszkole Niepubliczne Ochronka w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce ex aequo – „SUPERLANDIA” (PP w Radgoszczy) i „SMERFY” ( PP nr 1 w DT)
III miejsce – „SŁONECZKA Bł. Ojca Edmunda Bojanowskiego” (PP w Luszowicach),

• szkoły podstawowe – klasy I-II, soliści:

I miejsce – Julia Kupiec (Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)
II miejsce – Wiktoria Grysztar ( PSP w Luszowicach)
III miejsce – Magdalena Mol (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)
wyróżnienie – Adiana Wójcik (PSP w Radgoszczy),

• szkoły podstawowe – klasy III-IV, soliści:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Dagmara Frąc (PSP w Zarzeczu Dużym)
III miejsce – Marcin Gadziała (PSP w Smęgorzowie)
Wyróżnienia – Katarzyna Toczek (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Agnieszka Surowiec (ZS-P w Żelazówce),

• szkoły podstawowe – klasy V-VI, soliści:
I miejsce – Karol Zawiślak (PSP w Radgoszczy)
II miejsce – Emilia Kowal (PSP w Smęgorzowie)
III miejsce – Patrycja Cudak (PSP w Zarzeczu Dużym),

• szkoły podstawowe – klasy I-VI, zespoły:
I miejsce – „SCHERZO” (PSP w Radgoszczy)
II miejsce ex aequo – „JEDYNECZKI” (PSP nr 1 w DT) i „DO RE MI” (PSP nr 2 w DT)
III miejsce – „MUZA” (PSP nr 1 w DT),

• gimnazja, soliści:
I miejsce – Julia Kowal (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Daria Pyrcz (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – Gabriela Mol (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

• gimnazja, zespoły:
I miejsce – Duet Julia Marek i Kacper Orszulak (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II i III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie specjalne dla saksofonisty w zespole „Staccato”– Dawida Machnika

Organizatorzy festiwalu: DDK i UG w Radgoszczy zapewnili laureatom i wyróżnionym pamiątkowe dyplomy, poczęstunek oraz nagrody.

DDK

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 4 lutego 2019 o 06:20
    Aśka :
    w kategorii 1-6 nie napisano drugiego wyróżnienia Agnieszka Surowiec ZSP Żelazówka
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 5)
  2. 4 lutego 2019 o 15:14
    DDK :
    Może Pani skontaktować się z nami bezpośrednio, bo pisanie poprzez portal informacyjny to nie jest najlepszy sposób na załatwienie tej sprawy?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)