Dzisiaj:
Środa, 19 lutego 2020 roku
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin, Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Manswet, Marceli

WYSTAWA I SPOTKANIE Z ANDRZEJEM KRZYWYM

23 września 2019 | Brak komentarzy

Piętnastu członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego zaprezentowało swoje różnorodne utwory w galerii Dąbrowskiego Domu Kultury.

Wystawa została uroczyście otwarta 21.09 przez Elżebietę Wiatr – Prezeskę STKPD i Pawła Chojnowskiego – Dyrektora DDK. W wernisażu wzięli udział autorzy prac wraz z rodzinami, bliskimi i miłośnicy sztuki.

Można podziwiać prace: Anny Morawiec, Małgorzaty Mazur, Iwony Bielaszka-Podsada, Danuty Szczygieł, Edmunda Wilk, Ewy Łazowskiej, Stanisława Strońskiego, Barbary Gawlik, Sylwii Bubel, Wiktorii Kopieć, Agaty Wrona, Wiktora Mazur, Jacka Sąsiadka, Małgorzaty Niewiadomskiej i Wiktorii Wieczorek. Nie zabrakło przedstawicieli władz. Obecni byli między innymi: Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm RP i Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski, który wręczył pamiątkowe upominki wszystkim wystawiającym artystom. Nie zabrakło też dyrektorów instytucji i prezesów stowarzyszeń (Jarosław Boryczka – Zespół Szkół w Brniu, Krystyna Guzik – Uniwersytet Trzeciego Wieku przy DDK, Marian Łączyński – Prezes oddziału Krajowego Związku Emerytów i Rencistów). Ekspozycja zawiera obrazy, grafiki, rękodzieło, rzeźbę, ręcznie wykonywane kartki okolicznościowe, biżuterię. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach pracy DDK (od wtorku do soboty 8:00-21:00, poniedziałki i niedziele 15:00-21:00, soboty 10:00-21:00) do końca listopada.
Imprezą towarzyszącą było spotkanie muzyczne z Andrzejem Krzywym, promujące jego książkę „Na krzywy ryj. Szczera spowiedź lidera De Mono”. Było to kolejne wydarzenie artystyczne w ramach zadania „Spotkania z kulturą bliską i daleką”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego (3.edycja). Organizatorami projektu są burmistrzowie trzech gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa – Zbigniew Mączka, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Podobne spotkania odbywają się w dniach: 19.09 i 22.09 w pozostałych dwóch gminach. Spotkanie w DDK było bardzo udane, po rozmowie z liderem legendarnej grupy „De Mono” prowadzonej przez gospodarza domu kultury dyrektora Pawła Chojnowskiego Andrzej Krzywy w asyście swoich muzycznych przyjaciół z regionu, w tym Wojtka Klicha, zaśpiewał z liczną publicznością kilka piosenek, następnie podpisywał swoje książki, fotografując się i rozmawiając w holu kina „Sokół” z fanami.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)