Dzisiaj:
Środa, 1 lutego 2023 roku
Brygida, Bryda, Dobrocha, Dobrochna, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Paweł, Siemirad

X MIĘDZYGMINNY FESTIWAL KOLĘD

23 stycznia 2023 | Brak komentarzy

Jubileuszowa edycja Festiwalu Kolęd w Dąbrowie Tarnowskiej z udziałem ponad 50 najlepszych, wyłonionych w drodze eliminacji gminnych zespołów i solistów trwała ponad 5,5 godzinny, ale nikt nie żałował czasu dla Jezusa!

Organizatorem festiwalu byli: Dąbrowski Dom Kultury i Urząd Gminy w Radgoszczy.

Konkurs odbył się w Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 22 stycznia 2023 r. dla przedszkoli i uczniów ze szkół podstawowych z terenu gmin: Dąbrowa Tarnowska i Radgoszcz. Do konkursu zostało zakwalifikowanych w eliminacjach gminnych 53 podmioty (23 zespoły i 30 solistów). Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Klaudia Pikul (Przewodnicząca), Mirela Kiełbasa, Łukasz Chmiel, Wojciech Kuta. Patronat nad festiwalem objęli Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Marek Lupa – Wójt Radgoszczy.

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Przedszkola

– soliści

I miejsce – Amelia Kuta (Przedszkole w Radgoszczy)

II miejsce – Liwia Sak (Ochronka w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – Marcelina Warias (Przedszkole w Luszowicach)

– zespoły

I miejsce – „Pszczółki” (Przedszkole w Luszowicach)

II miejsce – „Biedroneczki” (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – „Misie” (Przedszkole w Radgoszczy)

Szkoły podstawowe, zespoły

klasy I-III

I miejsce – „Superaki” (SP w Radgoszczy)

II miejsce – klasa II a (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce ex aequo – Duet Szymon Walczak i Jan Kijak (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i „Kolędnicy” (SP w Luszowicach)

– klasy IV-VI

I miejsce – „Muza” (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – „Scherzo” (SP w Radgoszczy)

III miejsce – „Promyki Dobra” (SP w Nieczajnie Górnej)

– klasy VII-VIII

I miejsce – „Do Re Mi” (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – „Staccato” (SP w Radgoszczy)

Szkoły podstawowe, soliści

– klasy I-II

I miejsce – Igor Galus (SP w Zarzeczu Dużym)

II miejsce – Klara Bociek (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – Aleks Światłowski (SP w Smęgorzowie)

– klasy III-IV

I miejsce – Milena Zawiłowicz (SP w Radgoszczy)

II miejsce – Martyna Cudak (SP w Zarzeczu Dużym)

III miejsce – Michał Morawiec (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

– klasy V-VI

I miejsce – Maja Kulczyk (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – Anna Burzec (SP w Radgoszczy)

III miejsce – Aleksandra Kogut (SP w Smęgorzowie)

– klasy VII-VIII

I miejsce ex aequo – Dagmara Frąc (SP w Zarzeczu Dużym) i Jakub Kacała (SP w Radgoszczy)

II miejsce – Katarzyna Toczek (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – Amelia Niemczura (SP w Luszowicach).

Nagrody i dyplomy wręczali: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Renata Klimek – Urząd Gminy w Radgoszczy, Klaudia Pikul – Przewodnicząca jury oraz Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK, który również prowadził imprezę jako konferansjer.

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)