Dzisiaj:
Czwartek, 13 sierpnia 2020 roku
Diana, Dianna, Gertruda, Helena, Hipolit, Hipolita, Jan, Kasjan, Radomiła, Wojbor

XIII Powiatowy Turniej Wiedzy BRD dla klas I – III

9 czerwca 2017 | komentarze 2

31 maja 2017 roku w PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się XIII Powiatowy Turniej Wiedzy BRD dla klas I – III „Wzorowo i bezpiecznie”. Główną ideą turnieju jest kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród młodych uczestników ruchu drogowego oraz zapoznawanie ich z zagadnieniami udzielania pomocy przed medycznej.

Turniej pogłębia umiejętności uczestników z zakresu prawa o ruchu drogowym oraz daje możliwość wyrobienia właściwych nawyków i zachowań.

Popularyzuje również rower jako środek lokomocji, a także rekreacji i sportu. Konkurs cieszy się bardzo dużą popularnością wśród dzieci, nauczycieli i rodziców. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor Szkoły pani Anna Fido, która serdecznie powitała uczestników i ich opiekunów. Podkreśliła również ważną rolę wielu życzliwych ludzi, którym nie obce są działania profilaktyczne na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czego skutecznym przykładem jest organizowany już po raz trzynasty w naszej szkole Turniej BRD dla klas 1-3.

Turniej jest imprezą wieloetapową. Rozpoczyna się na etapie eliminacji klasowych, następnie rozgrywane są eliminacje szkolne i gminne. Finałem są eliminacje powiatowe. Najmłodsi uczniowie szkół podstawowych z powiatu dąbrowskiego rywalizowali w trzech
konkurencjach: wiedzy teoretycznej (test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej), sprawnościowej (rowerowy tor przeszkód) oraz układanie znaków drogowych z puzzli na czas.

W pierwszym etapie za pomocą testu sprawdzono wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Wachlarz pytań był szeroki i do poprawnego rozwiązania testu niezbędna była gruntowna wiedza. Konkurencje praktyczne składające się na drugi etap konkursu, okazały się nie lada wyzwaniem dla uczestników turnieju. Drużyny musiały bezbłędnie pokonać rowerowy tor przeszkód, ustawiony na boisku szkolnym. Sędziami podczas turnieju byli funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej: starszy aspirant P. Jarosław Czupryna i aspirant P. Michał Białkowski. Czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem całości, ale również udzielali dzieciom cennych wskazówek. Trzecią konkurencję nadzorował Pan Paweł Pisarski oraz nauczyciele powołani do komisji konkursowej.
Opiekę medyczną nad uczestnikami turnieju sprawowała higienistka szkolna pani Danuta Sambor. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył świetny nastrój wśród uczestników, nie zabrakło również ducha rywalizacji, a było o co walczyć, gdyż dzięki hojności sponsorów dla każdej drużyny zostało przygotowane po kilka nagród.

Czytaj więcej 

Galeria zdjęć na stronie internetowej PSP nr 2 

źródło: PSP nr 2 w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 9 czerwca 2017 o 18:39
  Anonim :
  A gdzie wyniki?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 6)
 2. 15 czerwca 2017 o 12:40
  benek :
  musisz wejsc na ,,czytaj dalej",bo miejscowi wstydzili sie pokazac jak wypadli!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)