Dzisiaj:
Wtorek, 24 kwietnia 2018 roku
Gerarda, Gerharda, Heleny, Jerzego, Wojciecha

XV Dzień Pamięci o Holocauście

12 kwietnia 2017 | komentarzy 7

W poniedziałek 10 kwietnia 2017 roku już po raz piętnasty młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna uczestniczyła w Dniu Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości.

Dąbrowski Dzień Pamięci corocznie organizowany jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, przy wsparciu Dąbrowskiego Domu Kultury. Koordynatorem i pomysłodawcą jest Jolanta Stelmach.

 

Impreza odbywa się pod patronatem Starosty Dąbrowskiego i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Gośćmi specjalnymi tej edycji byli uczniowie i nauczyciele kilku amerykańskich szkół średnich (Kalifornia, New Jersey), realizujący specjalny program studiów nad holocaustem.

W ramach tegorocznych obchodów przeprowadzono konkursy: fotograficzny, recytatorski, wokalny i taneczny. W sumie w prezentacjach scenicznych oraz konkursie fotografii nagrodzonych i wyróżnionych zostało kilkudziesięciu uczestników. Fotografie konkursowe oceniała komisja w składzie: Edmund Wilk (Przewodniczący), Stanisław Stroński, Jolanta Stelmach i Paweł Chojnowski.

Nagrodę przyznano Natalii Bąba (Gimnazjum w Oleśnie).

Prezentacje oceniała komisja w składzie: Bożena Nadolska-Walus, Elżbieta Czosnyka.

• KONKURS RECYTATORSKI:
– gimnazja

I miejsce ex aequo – Anna Cieciura (Gimnazjum w Szczucinie) i Sebastian Czub (Gimnazjum
w Borkach),
II miejsce ex aequo – Sylwia Kobos (Gimnazjum w Szczucinie) i Mateusz Minor (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),
III miejsce ex aequo – Damian Giza (Gimnazjum w Borkach) i Karolina Padło (Gimnazjum
w Żabnie),
wyróżnienie – Julia Tatarczuch (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

– szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Dawid Rodak (I LO w Tarnowie)
II miejsce ex aequo – Katarzyna Czajkowska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej ) i Gabriela Leżoń (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),
III miejsce ex aequo – Katarzyna Ryczek (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Barbara Chmura (ZSP w nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).

• KONKURS WOKALNY:
– gimnazja

I miejsce – Natalia Nędza (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),
II miejsce ex aequo – Daria Pyrcz (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Emilia Soja (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),
III miejsce – Julia Ciepiela (Gimnazjum w Oleśnie) i Kamila Golemo (Gimnazjum nr 2
w Dąbrowie Tarnowskiej),
Wyróżnienia: duet Martyna Kupiec i Małgorzata Wąż (Gimnazjum w Radwanie) oraz Oliwia Jurczyk (Gimnazjum w Oleśnie),

– szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Ilona Krawczyk (I LO w Tarnowie),
II miejsce ex aequo – Dawid Sowa (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
i Bartłomiej Filipski (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),
III miejsce – Klaudia Zawiślak oraz trio: Gabriela Woźniak, Patrycja Zalewska i Monika Baran (wszyscy – ZSP
nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).

• KONKURS TANECZNY:

– gimnazja

I miejsce – „MINIAN” (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),
II miejsce – „JERUSALEM” (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).

Nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowali organizatorzy oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

DDK


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 13 kwietnia 2017 o 09:53
  is :
  W trawie piszczy że wniosek o dofinansowanie remontu DDK u ministra kultury został oceniony na 387 pozycji, dofinansowano tylko pierwszych 50 miejsc. A miało być tak pięknie !.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 11)
 2. 13 kwietnia 2017 o 21:14
  jako :
  Już kiedys bylo pisane że zaniedbano bo ktoś zapomniał albo nie dopilnowal! Nie składajac wniosku do UE dzis mamy pewność ze przez nastepne lata bedzie wstyd jaki mamy osrodek kultury. Poprostu brak słow. Miasto powiatowe - gdzie radni gminni i powiatowi ? Nikt nie jest wstanie czegos wyegzekwować ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 7)
 3. 13 kwietnia 2017 o 22:43
  buc :
  Holokaust można zorganizować każdemu.Nikt nie myśli każdy szuka czarnego luda.Katolik dobry . Ateista zły.A żyd to lepiej nie mówić.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 7)
 4. 15 kwietnia 2017 o 23:07
  a żłobek to gips? :
  Dlaczego nikt nie napisze prawdy, dlaczego w Dąbrowie nie wybudowano żłobka z prawdziwego zdarzenia tylko zaadaptowano na pseudo-żłobek szatnie w podstawówce? Pan Burmistrz zamiast pozować do fotek mógłby zadbać o to, żeby więcej kasy unijnej ściągnąć. Inne gminy jakoś potrafią.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 11)
 5. 18 kwietnia 2017 o 15:23
  Anna :
  Uważam,że nie jest to żaden wstyd,iż Dom Kultury mieści się w pięknym ,teraz już zabytkowym budynku.Zawsze można coś dobudować.Fakt,że ciasno,ale mamy też OSK.W naszej Dąbrowie nikt nie jest w stanie ludziskom dogodzić.Stań jeden z drugim, nie krytykuj , lecz coś zrób coś dla miasta, może okażesz się cudotwórcą.Artykuł o Holokauście a tu komentarz żłobek ! nie było żłobka be, jest żłobek be i tak w koło Macieju.Strasznie to nasze społeczeństwo żądaniowe.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 5)
 6. 21 kwietnia 2017 o 14:34
  do Anna :
  Zanim sie wypowiesz poczytaj : http://www.kurierdabrowski.pl/czytelnicy-pytaja-e-kurier-odpowiada-20 . Problem w tym, że osoby które biorą pieniądze za to żeby "robic coś dla miasta" tego nie robią. Wybierz się do teatru , MFK czy ktoregoś z kin w Tarnowie to przykonasz się jak mają wyglądać instytucje kultury. Była okazja za 15 % wartosci zrobic perełkę a mamy "zabytek". Przed wyborami wrócimy do tego !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 7. 26 kwietnia 2017 o 18:47
  kimi :
  Czego się gmina nie dotknie to porażka niedawno 2,5 mln w malopolsce rozdano na remonty remiz OSP, oczywiscie wniosek gminy nie otrzymal dofinansowania. Chyba czas zacząć się martwic bo takie szanse juz nie wrócą !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)