Dzisiaj:
Piątek, 19 kwietnia 2019 roku
Adolfa, Leona, Tymona, Włodzimierza

XVI Charytatywna Zabawa u Dąbrowiaków w Chicago

30 października 2017 | komentarze 2

W sobotę, 21 października 2017 roku na Władysławowie w Chicago odbyła się już po raz 16 Zabawa Dąbrowiaków i sympatyków Dąbrowy Tarnowskiej.

W tym roku w zabawie charytatywnej uczestniczył starosta Tadeusz Kwiatkowski wraz z małżonką, który w imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego oraz własnym podziękował wszystkich Niezrzeszonym Dąbrowiakom za ich ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Jak podkreślił, wieloletnia ich pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia i ludzkiej solidarności.

Regularnie podejmowane przez Was akcje, napełniają optymizmem serca wielu osób potrzebujących i pozwalają liczyć na dalszą solidarność i chęć niesienia pomocy. Jestem Państwu ogromnie wdzięczny za ten gest dobrej woli i za bezinteresowną chęć czynienia dobra. Życzę byście realizowali marzenia, budowali swoją pozycję zawodową i społeczną. Cieszę się z Waszych dotychczasowych sukcesów. Doceniam wysiłki i kontakty z Ojczyzną i pielęgnowanie polskiego dziedzictwa – zwrócił się do Niezrzeszonych „Dąbrowiaków” Tadeusz Kwiatkowski.

W tym roku „Dąbrowiacy” zgromadzili się na wspólnej polskiej biesiadzie i jak na „Biesiadną Zabawę u Dąbrowiaków” nie zabrakło strojów i rekwizytów związanych z nadwiślańską wsią. Również w tym roku zabawa bardzo licznie zgromadziła ludzi dobrego serca, a zebrany dochód zostanie przekazany na szczytny cel.

Niezrzeszeni Dąbrowiacy w Chicago od kilkunastu lat wspierają finansowo dąbrowskie Hospicjum, podopiecznych Jednostki Wspierającej Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej oraz stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie dąbrowskim.

Starosta przekazał również podziękowania dla Niezrzeszonych Dąbrowiaków od wychowanków Jednostki Wspierającej Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”.

Galeria zdjęć z Biesiadnej Zabawy na fanpagu Niezrzeszeni Dąbrowiacy: https://www.facebook.com/pg/Niezrzeszeni-Dąbrowiacy-344782668941161/photos/?tab=album&album_id=1493291197423630

msmol/mags


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 1 listopada 2017 o 10:07
  o Dyzma :
  o Dyzma
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 5)
 2. 1 listopada 2017 o 23:56
  Stały Obserwator :
  To nie są rodowici "dąbrowianie " reprezentujący od kilkunastu lat założone " Zrzeszenie Dąbrowiaków " np Andrzej Burak , Aneta Róg , Władysław Aksamit i wielu innych . A starosta Kwiatkowski odnalazł się w gronie Polonii gmin powiśla dąbrowskiego. Szczerze nikogo z tych osób nie znam.Mam nadzieje ,że w tym towarzystwie dobrze się starosta czuł i miał wspólny język.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)