Dzisiaj:
Czwartek, 18 kwietnia 2024 roku
Apoloniusza, Bogusław, Bogusława, Flawiusza

XX-lecie Amatorskiego Zespołu Teatralnego DDK

23 maja 2017 | komentarze 2

Kilkadziesiąt przedstawień i etiud, teatr żywego planu, lalkowy (cienie, maski, pacynki, „czarny teatr”), kilka pokoleń młodych ludzi – ponad 500 osób, wspaniałe chwile, radość zwycięstwa i gorycz porażki – składają się na historię amatorskiego zespołu teatralnego działającego nieprzerwanie 20 lat przy DDK, od samego początku kierowanego przez Pawła Chojnowskiego.

Obchody pięknego jubileuszu zostały właśnie zainaugurowane premierą młodzieżowego spektaklu „Paper Dolls” Weroniki Bączek, który został pokazany dąbrowskiej publiczności kilkanaście dni po zdobyciu przez to przedstawienie wyróżnienia 1.stopnia na 6. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra” w Brzesku.

Młodzi artyści zostali nagrodzeni w sali „Sokoła” rzęsistymi brawami, największe usłyszała zdolna autorka tekstu i odtwórczyni głównej roli morderczyni (sic!) Niny. Sztuka teatralna opowiada w sferze dosłownej o ciągu dziwnych śmierci kolegów i koleżanek Niny, ale warto sięgnąć głębiej, biorąc pod uwagę fakt napisania scenariusza przez przekraczającą Rubikon swojego życia nastolatkę – już nie dziecko, ale jeszcze nie osobę dorosłą, od której oczekiwać się będzie wkrótce odpowiedzialnych i samodzielnych decyzji. Partnerują jej na scenie w roli ofiar perfidnych zbrodni: Patryk Grabowski, Grażyna Krupińska, Maria Łata, Jakub Banaś, Rafał Gardocka, Agnieszka Stolińska , Ewa Mol i Kamila Machaj, w postać symbolicznej alter ego Niny wciela się Małgorzata Leżoń. Nad stroną techniczną czuwają reżyserzy spektaklu: Paweł Chojnowski i Katarzyna Bogusz. Spektakl zahacza o skandal obyczajowy, na scenie pojawiają się: narkotyk, trucizna, rytuał spirytystyczny… Młodzieżowy zespół, pod wpływem wyróżnienia w Brzesku przyjął znaczącą nazwę – „Feniks”.

W II połowie czerwca młodsza grupa teatralna zaprezentuje swoje etiudy konkursowe pokazywane w Brzesku i Żabnie (po raz pierwszy na dąbrowskiej scenie w wykonaniu miejscowych aktorów – trudna forma tzw. „czarnego teatru”), jesienią planowane są główne uroczystości jubileuszowe, grupa młodzieżowa chce przygotować fragmenty „Ożenku” Gogola, zaproszeni zostaną też aktorzy reprezentujący kilka minionych generacji dąbrowskiego zespołu, wystąpi zawodowy teatr dla uczczenia pięknej historii i pasji teatru spod znaku „Sokoła” (w planach „Skąpiec” Moliera), organizatorzy liczą na obecność kilku najbardziej znanych aktorów, którzy wywodzą się ze sceny amatorskiej DDK, w tym oglądanego w serialach i reklamach telewizyjnych  Adriana Wajdy.

DDK


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 24 maja 2017 o 17:05
    !!! :
    Gratuluję! Życzę kolejnych sukcesów. Wyrażam podziw dla prowadzącego grupę i dla młodzieży, dla Waszego zaangażowania. Dziękuję za to, co robicie. Bardzo tego potrzeba w dzisiejszych czasach.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 2)
  2. 24 maja 2017 o 21:22
    Anonim :
    Brawo Weronika
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)