Dzisiaj:
Sobota, 15 sierpnia 2020 roku
Maria, Napoleon, Stefan, Stella, Trzebimir

Z DĄBROWY TARNOWSKIEJ DO JAPONII

16 kwietnia 2019 | Brak komentarzy

Jan Hajduga, mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej, a zarazem członek Rycerstwa Niepokalanej odbył niedawno podróż do Japonii, gdzie wziął udział w uroczystym otwarciu wystawy poświęconej św. Maksymilianowi.

Prezentacja ta, przygotowana według własnego pomysłu dąbrowianina została pokazana w Nagasaki, a konkretnie w Japońskim Niepokalanowie.

Wernisaż wpisał się w obchody setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. Uczestniczył w nim także ambasador RP w Japonii Jacek Izydorczyk oraz Zarząd Instytutu Polskiego w Tokio.

Jak zaznaczył Jan Hajduga: „Wystawa została dobrze przyjęta. Tam tylko niecałe 10 procent to katolicy, ale przyjeżdżają też wierzący z Korei i z innych państw, dlatego padła propozycja, by przygotować wystawę w innych językach”.

W powstaniu japońskiej wystawy pomogli m.in. Ambasada RP i Instytut Polski w Tokio. Jest ona teraz w klasztorze, któremu dał początek Św. Maksymilian Maria Kolbe w 1930 r. na przedmieściach Nagasaki. Są plany, aby plansze pokazać także w Tokio. Staraniem Jana Hajdugi do Domu Generalnego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej w Nagasaki trafiły również relikwie św. Maksymiliana.

Zdjęcia z Archiwum Klasztoru Mugenzai no Sono w Nagasaki zobaczyć można na Portalu Diecezji Tarnowskiej klikając w poniższy zestaw miniatur.

Zdjęcia: Archiwum Klasztoru Mugenzai Sono w Nagasaki za Portalem Diecezji Tarnowskiej

UM w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)