Dzisiaj:
Środa, 12 sierpnia 2020 roku
Bądzisław, Hilaria, Klara, Lech, Leonida, Piotr

Z kroniki policyjnej

15 lipca 2017 | komentarzy 12

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie realizując własne ustalenia, ujawnili w gminie Szczucin nielegalną plantację konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 34 krzewy konopi oraz 1 gram suszu.

W lipcu br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie w wyniku posiadanych ustaleń, postanowili sprawdzić prywatną posesję w gminie Szczucin. Policjanci podejrzewali, że może znajdować się tam nielegalna uprawa konopi.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz terenu leżącego wokół budynku ujawnili 34 krzewy konopi oraz 1 gram suszu. 31-letniego mężczyznę, do którego należała posesja zatrzymano, a po wykonanych czynnościach zwolniono. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu nielegalnego uprawiania roślin konopi. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyzna odpowie karnie. Polskie prawo przewiduje za takie przestępstwo karę do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 16 lipca 2017 o 17:35
  Gomuła :
  Powinno być "polskie bezprawie", cały świat odchodzi od penalizacji konopi i w ogóle narkotyków "miękkich" jako nie demoralizujących społeczeństwo w stopniu istotniejszym niż np. alkohol, a u nas dobra zamiana, chyba wciąż zastanawia się czy marihuana jest z konopi... Za plecami chcąc przepchnąć ustawę na mocy której za spożycie alkoholu w miejscu publicznym będzie grozić nawet ograniczenie wolności. Takie dobre zmiany. "Folwark zwierzęcy" dokonuje się na naszych oczach proszę Państwa, ludzie głosujący na PiS oddali wolność swoją i przyszłych pokoleń za marne 500 zł! PS. Oczywiście wiem, że z wielkim bólem (i gulem) dobrozmianowcy zgodzili się na dopuszczenie do handlu leków na bazie marihuany, jednakże "surowiec" z którego mają być wytwarzane te leki nie będzie produkowany w Polsce, a będzie pochodził z importu, od takie wesołe wspieranie polskiej przedsiębiorczości.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 11)
 2. 16 lipca 2017 o 21:07
  Mieszkaniec :
  Do "Tomka" z wczesniejszego artykułu chciałeś to masz odpowiedz na twoje pytanie odnośnie wytrwałości kryminalnej
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 6)
 3. 17 lipca 2017 o 21:45
  do Buca :
  Sadzonki na takim poziomie wegetacji nie posiadają substancji narkotycznych , czyli są zwykłymi kwiatkami niczym więcej,1 gram suszu. Haha ale wyczyn "wytrwałości kryminalnej ". Oczekuje wyjaśnienia morderstw i nierealnych samobójstw -Prawdziwych przestępstw.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 11)
 4. 18 lipca 2017 o 07:54
  do gomuła :
  Dlatego cieszył bym się, gdyby ograniczona została możliwość zakupu alkoholu. Ciągle trąbi się o zagrożeniach ze strony narkotyków, a cisza o alkoholu... Przecież każdy zna przykład gdzie alkohol zniszczył komuś życie... Co do narkotyków to oczywiście zakaz jaki obowiązuje, nadal powinien obowiązywać. Zaczyna się od marihuany, a kończy na dopalaczach i narkotykach twardych. Mam 25 lat i kilka przykładów takiego postępowania znam osobiście i mniej osobiście.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)
 5. 18 lipca 2017 o 18:25
  Gomuła :
  No tak, jeśli ktoś jest podatny na uzależnienia zamiast mu pomóc wtrąćmy go do więzienia, to mu na pewno pomoże... Otóż to tak nie działa. Ludzie którzy sięgają po coraz to mocniejsze środki narkotyczne są albo w głębokiej depresji (choć niekoniecznie widocznej) i szukają czegoś co "pokoloruje ich świat", albo zwykłymi idiotami, którzy próbują zbudować poczucie własnej wartości na imponowaniu innym jakie to nie są kozaki bo zarzucili to czy tamto, a jak są to środki nielegalne to już w ogóle szpan na całego. O ile w tym drugim przypadku zahacza to o selekcję naturalną o tyle w pierwszym zakazywanie i karanie przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego. Polecam przesłuchać wystąpienie Kasty na TEDxie, który w bardzo przystępny sposób tłumaczy mechanizm uzależnienia (opierając się przy tym na własnych doświadczeniach). Jest oczywiście też trzecia grupa ludzi, swoją drogą najliczniejsza, która z każdej używki potrafi korzystać z rozwagą i im żadne państwowe zakazy czy nakazy w użytkowaniu jakiejkolwiek używki nie są potrzebne.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)
 6. 19 lipca 2017 o 07:02
  ULA :
  Do Gomuły :Nawiązanie do Orwella świetne.Kto czytał, to wie co chciałeś powiedzieć na temat totalitaryzmu i rządów Napoleona.Gratuluję!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)
 7. 19 lipca 2017 o 20:25
  buc :
  Gram ohhhhhhhh całe gimnazjum dostanie szajby.Sadzonki jakieś takie rachityczne.Nie daczekałyby żniw.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 8. 22 lipca 2017 o 16:37
  Dobra zmiana :
  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o marihuanie medycznej .Takie są fakty to Prawo i Sprawiedliwość dokonuje postępu cywilizacyjnego .Co zrobiło PO ? Oprócz tego że kradli na prawo i lewo.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 9)
 9. 27 lipca 2017 o 21:38
  Gomuła :
  PO nie zalegalizowało medycznej marihuany, bo w sejmie nie było na to takiego parcia, jakie wywołał Kukiz'15... Jeśli takie parcie by się pojawiło ze strony jakiejkolwiek partii, która w owym czasie była w sejmie to z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić można, że mielibyśmy dostęp do medycznej marihuany już od dłuższego czasu, być może nawet bez tych głupich obostrzeń o tym, że "surowiec" nie może być "produkowany" w Polsce... Czyli w skrócie był to chwyt czysto wizerunkowy i każda partia postawiona przed wyborem w tej sprawie (dodatkowo tak nagłośnionej przez inną partię) dokonałaby dokładnie takiej samej decyzji, żeby nie stracić poparcia i nie miało to nic wspólnego z dobrowolnym "wydłużeniem łańcucha" tubylcom.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 7)
 10. 28 lipca 2017 o 16:58
  Gość :
  do dobrej Zmiany Nie jestem zwolennikiem ani jednej ani drugiej partii ale mam jedno zastrzeżenie do twojej wypowiedzi jakoby PiS dokonywał aż takiego postępu cywilizacyjnego a mianowicie chodzi mi o antykoncepcję czy tabletkę "po" W tej kwestii myślę raczej o uwstecznianiu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 7)
 11. 28 lipca 2017 o 18:36
  do dobrej zmiany :
  Nieustająca narracja o tym, że PO kradła na prawo i lewo. Chyba jednak przez te 8 lat za wiele nie nakradła, skoro Pis ma z czego rozdawać na prawo i lewo, tym, co im się należy, i tym, którym się nie należy, a szczególnie właśnie różnym Misiewiczom bez wykształcenia posady za gigantyczne pensje. Że już nie wspomnę o Rydzyku, któremu pełną garścią sypią nasze, podatników, pieniądze.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 9)
 12. 31 lipca 2017 o 15:32
  Dobra zmiana :
  Gdyby mierzyć rozwój cywilizacyjny ilością połkniętych tabletek "PO" to pewno masz rację .Jednak tak nie jest, rozwój cywilizacyjny to też umiejętność odróżniania dobra od zła. Dziś są duże braki w odróżnianiu czegokolwiek. Relatywizm czy inne przyczyny , powodują błędy w myśleniu doprowadzają, że ludzie nie potrafią kalkulować. PO jednak sporo ukradła przez te 8 lat.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 10)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)