Dzisiaj:
Środa, 26 lipca 2017 roku
Anny, Bartolomei, Grażyny, Mirosławy

Z kroniki policyjnej

15 lipca 2017 | Komentarzy : 8

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie realizując własne ustalenia, ujawnili w gminie Szczucin nielegalną plantację konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 34 krzewy konopi oraz 1 gram suszu.

W lipcu br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie w wyniku posiadanych ustaleń, postanowili sprawdzić prywatną posesję w gminie Szczucin. Policjanci podejrzewali, że może znajdować się tam nielegalna uprawa konopi.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz terenu leżącego wokół budynku ujawnili 34 krzewy konopi oraz 1 gram suszu. 31-letniego mężczyznę, do którego należała posesja zatrzymano, a po wykonanych czynnościach zwolniono. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu nielegalnego uprawiania roślin konopi. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyzna odpowie karnie. Polskie prawo przewiduje za takie przestępstwo karę do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 16 lipca 2017 o 17:35
  Gomuła :
  Powinno być "polskie bezprawie", cały świat odchodzi od penalizacji konopi i w ogóle narkotyków "miękkich" jako nie demoralizujących społeczeństwo w stopniu istotniejszym niż np. alkohol, a u nas dobra zamiana, chyba wciąż zastanawia się czy marihuana jest z konopi... Za plecami chcąc przepchnąć ustawę na mocy której za spożycie alkoholu w miejscu publicznym będzie grozić nawet ograniczenie wolności. Takie dobre zmiany. "Folwark zwierzęcy" dokonuje się na naszych oczach proszę Państwa, ludzie głosujący na PiS oddali wolność swoją i przyszłych pokoleń za marne 500 zł! PS. Oczywiście wiem, że z wielkim bólem (i gulem) dobrozmianowcy zgodzili się na dopuszczenie do handlu leków na bazie marihuany, jednakże "surowiec" z którego mają być wytwarzane te leki nie będzie produkowany w Polsce, a będzie pochodził z importu, od takie wesołe wspieranie polskiej przedsiębiorczości.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 7)
 2. 16 lipca 2017 o 21:07
  Mieszkaniec :
  Do "Tomka" z wczesniejszego artykułu chciałeś to masz odpowiedz na twoje pytanie odnośnie wytrwałości kryminalnej
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 6)
 3. 17 lipca 2017 o 21:45
  do Buca :
  Sadzonki na takim poziomie wegetacji nie posiadają substancji narkotycznych , czyli są zwykłymi kwiatkami niczym więcej,1 gram suszu. Haha ale wyczyn "wytrwałości kryminalnej ". Oczekuje wyjaśnienia morderstw i nierealnych samobójstw -Prawdziwych przestępstw.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 8)
 4. 18 lipca 2017 o 07:54
  do gomuła :
  Dlatego cieszył bym się, gdyby ograniczona została możliwość zakupu alkoholu. Ciągle trąbi się o zagrożeniach ze strony narkotyków, a cisza o alkoholu... Przecież każdy zna przykład gdzie alkohol zniszczył komuś życie... Co do narkotyków to oczywiście zakaz jaki obowiązuje, nadal powinien obowiązywać. Zaczyna się od marihuany, a kończy na dopalaczach i narkotykach twardych. Mam 25 lat i kilka przykładów takiego postępowania znam osobiście i mniej osobiście.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)
 5. 18 lipca 2017 o 18:25
  Gomuła :
  No tak, jeśli ktoś jest podatny na uzależnienia zamiast mu pomóc wtrąćmy go do więzienia, to mu na pewno pomoże... Otóż to tak nie działa. Ludzie którzy sięgają po coraz to mocniejsze środki narkotyczne są albo w głębokiej depresji (choć niekoniecznie widocznej) i szukają czegoś co "pokoloruje ich świat", albo zwykłymi idiotami, którzy próbują zbudować poczucie własnej wartości na imponowaniu innym jakie to nie są kozaki bo zarzucili to czy tamto, a jak są to środki nielegalne to już w ogóle szpan na całego. O ile w tym drugim przypadku zahacza to o selekcję naturalną o tyle w pierwszym zakazywanie i karanie przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego. Polecam przesłuchać wystąpienie Kasty na TEDxie, który w bardzo przystępny sposób tłumaczy mechanizm uzależnienia (opierając się przy tym na własnych doświadczeniach). Jest oczywiście też trzecia grupa ludzi, swoją drogą najliczniejsza, która z każdej używki potrafi korzystać z rozwagą i im żadne państwowe zakazy czy nakazy w użytkowaniu jakiejkolwiek używki nie są potrzebne.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 6. 19 lipca 2017 o 07:02
  ULA :
  Do Gomuły :Nawiązanie do Orwella świetne.Kto czytał, to wie co chciałeś powiedzieć na temat totalitaryzmu i rządów Napoleona.Gratuluję!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)
 7. 19 lipca 2017 o 20:25
  buc :
  Gram ohhhhhhhh całe gimnazjum dostanie szajby.Sadzonki jakieś takie rachityczne.Nie daczekałyby żniw.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 8. 22 lipca 2017 o 16:37
  Dobra zmiana :
  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o marihuanie medycznej .Takie są fakty to Prawo i Sprawiedliwość dokonuje postępu cywilizacyjnego .Co zrobiło PO ? Oprócz tego że kradli na prawo i lewo.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)