Dzisiaj:
Sobota, 17 listopada 2018 roku
Dionizy, Floryn, Grzegorz, Hugo, Hugon, Salomea, Salome, Sulibor, Zbysław

Zakolędowali w DDK

20 stycznia 2018 | 1 komentarz

Piękna tradycja kolędowania na Powiślu Dąbrowskim rozwijana jest na różne sposoby. Jednym z nich jest Międzygminny Festiwal Kolęd i Pastorałek, odbywający się po raz piąty w Dąbrowskim Domu Kultury dla młodych wykonawców – od przedszkola do klas VII i gimnazjalistów z 2 gmin: Dąbrowy Tarnowskiej i Radgoszczy.

Organizatorami są: Urząd Gminy w Radgoszczy i Dąbrowski Dom Kultury, prezentacje konkursowe odbywają się pod patronatem honorowym Burmistrza Dąbrowy i Wójta Radgoszczy.

Festiwal odbywa się dwustopniowo – eliminacje w obu miejscowościach poprzedzają wielki finał z udziałem laureatów miejsc na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych, wśród solistów i zespołów.

Eliminacje dla gminy Dąbrowa Tarnowska odbyły się 18 stycznia 2018 r. Do konkursu zostało zgłoszonych 46 podmiotów (zespoły i soliści z 5 przedszkoli oraz 7 szkół gminnych (4 podstawowe: nr1,2,3 z Dąbrowy Tarnowskiej, Lipin, Nieczajny Górnej, Smęgorzowa i Żelazówki). Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Monika Kuta (Przewodnicząca), Edmund Wilk, Paweł Chojnowski.

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

• przedszkola, zespoły:
I miejsce – „ISKIERKI” (Publiczne Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – „KRÓLICZKI” (Ochronka im. św. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – nie przyznano,

przedszkola, soliści:
I miejsce – Magdalena Mol (Ochronka im. św. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Maja Sternal (Publiczne Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – nie przyznano,

szkoły podstawowe – klasy I-II, soliści:
I miejsce – Marcin Gadziała (Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie)
II miejsce – Kinga Fido (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce ex aequo – Julia Wojtas (PSP w Nieczajnie Górnej) i Agnieszka Surowiec (NNSPzNNP w Żelazówce),

szkoły podstawowe – klasy III-IV, soliści:
I miejsce – Wioletta Kogut (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Zofia Garncarz (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – Mateusz Sikorski (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

• szkoły podstawowe – klasy V-VI, soliści:
I miejsce – Julia Kądzielawa (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Gabriela Mol (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – Emilia Kowal (PSP nr w Smęgorzowie),

• szkoły podstawowe, zespoły:
I miejsce ex aequo – Zespół wokalno-instrumentalny (PSP w Lipinach) i „DO RE MI” (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – „ŚWIETLICZKI” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – „APLAUZ” (PSP w Nieczajnie Górnej),

• klasy VII i oddziały gimnazjalne, soliści:
I miejsce ex aequo – Julia Kowal (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Daria Pyrcz (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Emilia Soja (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – Natalia Nędza (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

klasy VII i oddziały gimnazjalne, zespoły:
NAGRODA – „MUZA” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej).

Dąbrowski Dom Kultury zapewnił wszystkim pamiątkowe dyplomy oraz nagrody dla laureatów. Wszyscy wymienieni zostali zakwalifikowani do finału międzygminnego, który odbędzie się 28 stycznia o godz.16:00 w DDK.

DDK


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 20 stycznia 2018 o 23:13
    Ola :
    Bardzo "profesjonalne"jury...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 5)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)