Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY POKAZ ZABYTKOWYCH I UNIKATOWYCH POJAZDÓW

11 czerwca 2024 | 1 komentarz

W najbliższą niedzielę 16 czerwca 2024 r. zapraszamy do zespołu dworsko-parkowego w Brniu na wyjątkowy Pokaz Zabytkowych i Unikatowych Samochodów oraz Motocykli organizowany w ramach IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa.

Zaczynamy o godzinie 15:00. Organizatorami pokazu wzorem roku ubiegłego są Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej na czele ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowany przez Mirosława Panka Przewodniczącego Związku.

W tym roku do grona organizatorów dołączyła Fundacja Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego reprezentowana przez Prezesa Norberta Kopcia.

Patronat nad tegoroczną edycją wydarzenia objęła Fundacja Ewy i Sobiesława Zasady „Szerokiej Drogi”, której celem jest promowanie kultury motoryzacyjnej oraz wspieranie inicjatyw związanych z historią motoryzacji.

Na pokazie zobaczymy około 100 „perełek samochodowych i motocyklowych” nie tylko z Powiśla Dąbrowskiego, ale również z innych regionów Polski. Wśród nich niewątpliwą atrakcją będzie samochód Opel Admirał z 1972 r., którym jeździł kardynał Karol Wojtyła – późniejszy papież i święty Jan Paweł II.

Pojazdy pojawią się również w stolicy powiatu, bowiem uczestnicy pokazu ok. godziny 17:00 wyruszą w kolumnie z Brnia do Dąbrowy Tarnowskiej. Przejazd będzie przebiegał trasą: Breń, Swarzów, Dąbrowa Tarnowska: ul. Grunwaldzka, ul. Berka Joselewicza, ul. Warszawska. Następnie pojazdy zatrzymają się na krótki postój na parkingu obok stacji paliw SASPOL, aby potem wyruszyć w drogę powrotną ul. Sucharskiego, ul. Grunwaldzką, przez Swarzów do Brnia (ok. godz. 18:00).

Ok. godziny 19:00 odbędzie się wręczenie nagród dla właścicieli wyróżnionych pojazdów. Wśród nich znajdą się między innymi unikatowe puchary zaprojektowane i wykonane przez uczniów Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego i okolic do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Pokaz będzie niewątpliwie wspaniałą okazją do obejrzenia pojazdów zabytkowych i unikatowych, wykonania pamiątkowych zdjęć oraz ciekawych rozmów. Nie może Was tu zabraknąć. Do zobaczenia na pokazie!

powiatdabrowski.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 11 czerwca 2024 o 21:19
    Marjus :
    Już tych zabytków wystarczy można je oglądać rozstawione po całym osiedlu bo właściciela nie stać na parking
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)