Dzisiaj:
Wtorek, 7 lipca 2020 roku
Antoniego, Benedykta, Cyryla, Metodego, Piotra

ZAPROSZENIE DO CENTRUM ZDROWIA SENIORA

30 kwietnia 2019 | Brak komentarzy

To placówka medyczna, która kompleksowo pomaga w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych, ale oferuje też wsparcie psychologiczne i motywuje do działania.

Tak można opisać Dzienny Dom Opieki Medycznej, który Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi w Centrum Zdrowia Seniora w Wierzchosławicach. Placówka otwiera swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych 10 maja w godzinach od 10:00 do 16:30 i 11 maja w godzinach od 10:00 do 14:00.


Dzienny Dom Opieki Medycznej zapewnia opiekę pacjentom zagrożonym hospitalizacją i po przebytym leczeniu szpitalnym. Zespół terapeutów opiekuje się każdym z podopiecznych w oparciu o indywidualny plan, tworzony na podstawie potrzeb i możliwości psychofizycznych każdego z nich. Chorzy mają zapewnione konsultacje lekarzy specjalistów w dziedzinie geriatrii i rehabilitacji medycznej, a także psychologa, farmaceuty, logopedy, dietetyka, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek i fizjoterapeutów, pracujących w bogato wyposażonym zapleczu sprzętowym. Co najistotniejsze wnętrza DDOM zbliżone do warunków domowych umożliwiają przyjemne spędzenie wolnego czasu i rozwijania własnych zainteresowań. Wszystkie świadczenia są bezpłatne dla pacjentów. Wciąż prowadzona jest rekrutacja kolejnych podopiecznych z powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego oraz samego Tarnowa. Zainteresowani powinni telefonować pod 882 139 607.

W praktyce placówka pozwala na: optymalizację farmakoterapii i uzyskanie lepszej kontroli nad przebiegiem chorób przewlekłych, a szczególnie cukrzycy czy nadciśnienia. U podopiecznych uzyskano też zmniejszenie nasilenie chorób dermatologicznych, poprawę możliwości komunikacyjnych podopiecznych oraz poprawę widzenia i motoryki pacjentów.
W Centrum Zdrowia Seniora działa ponadto wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Placówka świadczy też domową długoterminową opiekę pielęgniarską. Ten rodzaj świadczenia udzielany jest osobom przewlekle i obłożnie chorym lub unieruchomionym z powodu urazu, które przebywają w domu, a ich stan wymaga świadczeń pielęgniarskich, nie kwalifikuje się jednak do leczenia szpitalnego. Podopieczni – dzięki specjalnym opaskom monitorującym podstawowe funkcje życiowe – korzystają też z teleopieki. Projekt utworzenia Centrum Zdrowia Seniorów uzyskał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w kwocie ponad 4 mln 817 zł.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)