Dzisiaj:
Czwartek, 20 czerwca 2019 roku
Bogny, Bożeny, Franciszky, Michały, Rafały

ZAPRZYSIĘŻENIE BURMISTRZA I RADNYCH

21 listopada 2018 | komentarzy 35

Chcę być burmistrzem wszystkich mieszkańców – niezależnie kto, jak i gdzie głosował – zapewnił po zaprzysiężeniu Krzysztof Kaczmarski, ustępujący i zarazem rozpoczynający nową kadencję włodarz miasta, któremu we wzniosłych i wzruszających chwilach towarzyszyła rodzina.

Podczas pierwszej sesji rady miasta w kadencji 2018 – 2023 również radni, wśród nich sporo nowych postaci w lokalnej polityce, złożyli ślubowanie i odebrali zaświadczenia od przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej.

Pierwsza sesja nowej kadencji została zwołana tradycyjnie postanowieniem Komisarza wyborczego w Tarnowie (z dnia 9 listopada 2018 r.), a do wyboru (w tajnym głosowaniu) przewodniczącego rady miejskiej, jego funkcję sprawowała radna seniorka (w nowo wybranej radzie najstarsza jest Józefa Taraska, która poprowadziła obrady).
Novum było zaś to, że obrady znacznie unowocześniono za sprawą tabletów do głosowania, z których radni skorzystają już niebawem, podczas drugiej sesji rady miejskiej, 22 listopada. Radni zyskali również mikrofony, dzięki czemu wreszcie wybrańcy społeczności lokalnej będą przez wyborców dokładnie słyszani.

Na pierwszą sesję rady miasta kadencji 2018 – 2023, obok dyrektorów jednostek organizacyjnych, sołtysów, urzędników, przybył również poseł Wiesław Krajewski, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Kazimierz Kozioł i wiceprzewodnicząca Wioletta Lech oraz rodzina, rozpoczynającego drugą już kadencje, Krzysztofa Kaczmarskiego.

Kazimierz Kozioł i Wioletta Lech wręczyli nowo wybranym radnym zaświadczenia cytując we wprowadzeniu słowa Jana Pawła II: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

– Niech te słowa stanowią dla Państwa myśl przewodnią w służbie drugiemu człowiekowi – wyraziła nadzieję wiceprzewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej.

Radna seniorka Józefa Taraska odczytała rotę ślubowania, po której każdy z radnych wypowiedział: Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg. W odczytanej rocie każdy radny zobowiązywał się: Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Od tej chwili radnych będzie można z tego ślubowania rozliczać, gdyż w swojej działalności ma im przyświecać dobro gminy i mieszkańców, a nie klubów czy formacji politycznych.

Ślubowali kolejno: Andrzej Buśko (Niezależni), Marcin Grabka (Niezależni), Tadeusz Gubernat (PiS), Mirosław Jastrząb (Niezależni), Zygmunt Kułaga (PSL), Dariusz Lizak (PiS), Wiesław Mendys (Wspólnota), Paweł Mikos (PiS), Bernadetta Mrówka (Niezależni), Andrzej Pabian (PiS), Jerzy Pasternak (PiS), Bogdan Pawelec (PiS), Tomasz Pietras (Wspólnota), Kazimierz Pinas (PSL), Aleksandra Prażuch (PiS), Jacek Sarat (Niezależni), Bogusława Serwicka (PiS), Jacek Świątek (PSL), Józefa Taraska (Wspólnota), Kazimiera Wąż (Niezależni), Jerzy Żelawski (PiS).

21 października w wyborach bezpośrednich mieszkańcy wybrali Krzysztofa Kaczmarskiego na stanowisko burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, udzielając mu 5039 głosów poparcia – poinformowała prowadząca obrady Józefa Taraska. Krzysztof Kaczmarski również, podobnie jak radni, odebrał zaświadczenie i złożył ślubowanie.

To chwila bardzo miła i podniosła, jedna z najpiękniejszych w moim życiu – burmistrz podziękował mieszkańcom za zaufanie i oddanie na niego głosów. – Zależy Państwu na tym, by wybrać odpowiedniego dla siebie włodarza gminy. To wielki przywilej, ale i wielka odpowiedzialność, która spoczywa na moich barkach i na barkach radnych – burmistrz powtórzył deklarację współpracy, którą złożył z Niezależnymi już wcześniej, publicznie.
– Wszystkim tym, którzy mi zaufali obiecuję, że ich nie zawiodę. Chcę być burmistrzem wszystkich mieszkańców – niezależnie kto, jak i gdzie głosował. Jestem otwarty na pomysły zmierzające do poprawienia jakości życia w gminie. Miniona kadencja była kadencją zwiększonej aktywności społecznej. (…) Burmistrz bez rady miejskiej jest jak gospodarz bez gospodyni. Pamiętacie moje hasło wyborcze: „Z mieszkańcami dla mieszkańców!” Jestem tu dzięki mieszkańcom i dla mieszkańców – burmistrz podkreślił, że zawsze, jako samorządowiec, szanował godność drugiego człowieka i odmienność poglądów oraz wsłuchiwał się w głos mieszkańców.
– Zamierzam dalej współpracować z samorządem powiatu i województwa – zapowiedział.

Burmistrz zapowiedział również rozdział funkcji wiceburmistrza i sekretarza, które to dotychczas sprawował Stanisław Ryczek. W poprzedniej kadencji to właśnie Kaczmarski usankcjonował złączenie tych stanowisk pod hasłem „oszczędnej gminy”.

– Będzie rozdział funkcji wiceburmistrza i sekretarza. Oszczędne funkcjonowanie jest bardzo ważne, jednak sprawny urząd jest podstawą funkcjonowania.

Krzysztof Kaczmarski poinformował także o utworzeniu centrum usług dla mieszkańców, które umożliwi petentom urzędu dostęp do pełnej informacji w toku realizowanych spraw. Zapowiedział również kontynuację zaczętych w poprzedniej kadencji programów społecznych, m.in. wsparcie stowarzyszeń i pomoc senioralną. Przypomniał, że w mijającej kadencji samorząd pozyskał 15 mln. zł. ze środków zewnętrznych na rozwój miasta i gminy.

– Kończąc to expose pragnę wyrazić nadzieję, że zapał twórczy nie opuści mnie, radnych i Państwa. Samorząd bowiem tworzymy wszyscy – mieszkańcy naszej Małej Ojczyzny.

Burmistrz zwrócił się również do swojej rodziny, obecnej na sali podczas inauguracyjnej sesji: – Mój szósty już „egzamin” samorządowy dzięki wam, kochani, skończył się pozytywnie.

Po przemowie burmistrza powołano komisję skrutacyjną do wyboru przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących rady miejskiej w wyborach tajnych. Nie udało się jednak wyłonić członków stałych komisji rady miejskiej, gdyż oddalono ten punkt obrad większością głosów. Przeciw byli: Tadeusz Gubernat, Dariusz Lizak, Wiesław Mendys, Paweł Mikos, Andrzej Pabian, Jerzy Pasternak, Bogdan Pawelec, Tomasz Pietras, Aleksandra Prażuch, Bogusława Serwicka, Jerzy Żelawski. Do radnych PiS – u, w tym głosowaniu, dołączyli dwaj przedstawiciele Wspólnoty Samorządowej: Wiesław Mendys i Tomasz Pietras.

Problemem mogło być również głosowanie nad wynagrodzeniem burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, ale ostatecznie skończyło się na korektowaniu przez radnych obliczeń Józefy Taraski. 12. radnych opowiedziało się za, 9. – przeciw.
– Dziś musi być uchwała w sprawie wynagrodzenia podjęta. Bez tej uchwały nie można by burmistrzowi wypłacić wynagrodzenia, gdyż zaczyna od nowa pracę – przestrzegała skarbnik gminy. Radni opowiedzieli się za projektem uchwały, który przewidywał wynagrodzenie burmistrza w wysokości 10 620 zł brutto (z czego 4 000 zł to wynagrodzenie zasadnicze, a resztę stanowią dodatki).

Za to jednogłośnie opowiedziano się za trzyosobową komisją skrutacyjną, w której skład weszli: przewodniczący Zygmunt Kułaga i członkowie: Aleksandra Prażuch oraz Jerzy Pasternak. Radni wysuwali propozycje kandydatur wraz z uzasadnieniem i prezentacją danej osoby. Andrzej Buśko na stanowisko przewodniczącego rady miejskiej zaproponował, dotychczas sprawującego tę funkcję, Jacka Sarata, podkreślając jego wieloletnie doświadczenie jako radnego. Tadeusz Gubernat wysunął kandydaturę nowego i młodego radnego Dariusza Lizaka, który pierwszy raz zasiadł w radzie miasta. „Stawiamy na młodych. To jest młody, energiczny przedsiębiorca i dobrze poprowadzi naszą radę” – przekonywał Gubernat.

Głosowanie było analogiczne do głosowań samorządowych czy parlamentarnych. Radni wrzucali arkusze z oddanymi głosami do urny, a po zakończeniu głosowania komisja skrutacyjna zliczała głosy.

Radni 11. głosami wskazali Dariusza Lizaka (PiS) na stanowisko przewodniczącego rady miejskiej. Dotychczasowy przewodniczący, Jacek Sarat, otrzymał 9 głosów.

Dalszą część obrad poprowadził więc już nowy przewodniczący, Dariusz Lizak, który podziękował za wybór do tej „zaszczytnej funkcji” i zapowiedział, że będzie go cechowała bezstronność, uczciwość i kompetencja. Z Prawa i Sprawiedliwości, które będzie miało w radzie miasta przewodniczącego Dariusza Lizaka, wywodzi się również dwóch jego zastępców: Tadeusz Gubernat i Bogusława Serwicka (w poprzedniej kadencji należąca do Niezależnych). Tutaj już głosowanie było problemem nie tylko dla nowych radnych, którzy pierwszy raz będą sprawować tę funkcję, ale i dla ich bardziej doświadczonych kolegów, więc zasady oddawania głosów wyjaśniła radca prawna.

Radni wysunęli kandydatury: Bogusławy Serwickiej (zaproponował Tadeusz Gubernat), Jacka Świątka (wysunął Zygmunt Kułaga), Tadeusza Gubernata (podał Jerzy Żelawski), Jacka Sarata (wymienił Marcin Grabka). Wybrano Tadeusza Gubernata i Bogusławę Serwicką (która sprawowała już zarówno stanowisko przewodniczącej jak i wiceprzewodniczącej rady miejskiej), zaś wszystkie kandydatury obejmowały doświadczonych radnych, którzy przynajmniej jedną kadencję zasiadali w radzie miejskiej.

Nie udało się wybrać przewodniczących i członków stałych komisji rady miejskiej, stąd kolejną sesję zwołano na 22 listopada. Może to być, ale nie musi, zapowiedź utrudnień w uzyskaniu konsensusu podczas głosowań, gdyż Niezależni, chcąc pozostać niezależnymi, zaproponowali współpracę wszystkim radnym, nie opowiadając się po stronie żadnego ugrupowania politycznego. Radni, którzy po zakończeniu sesji odbyli szkolenie na tabletach do glosowania, będą mogli wykorzystać swoją wiedzę niebawem.

us

 fot. UM w DT

 

 

 

 
 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 21 listopada 2018 o 20:43
  aaa :
  Dlaczego niektórzy tchórzliwi radni startujecie pod różnymi szyldami, a pozniej sie sprzedajecie do PISu! trzeba było z list pisu startować a nie oszukiwać wyborców!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +39 (w sumie : 57)
 2. 21 listopada 2018 o 20:51
  józek 102 :
  Śląsk ma Kałuże sprzedawczyka a Dąbrowa dwóch sprzedawczyków!Czego się nie robi dla żony żeby miała dobrą posadke (...)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +29 (w sumie : 49)
 3. 21 listopada 2018 o 21:02
  Gonia :
  Nie ceni się ludzi, którzy mówią jedno a robią drugie. Czuję zażenowanie, sprzedawczyki!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +29 (w sumie : 43)
 4. 22 listopada 2018 o 07:24
  Olek :
  Czyli okazało się, że jak zwykle znajdą się radni, którzy zamiast działać dla dobra gminy działają dla własnego dobra - zdradzając swoich wyborców. Ale wszyscy wiedzą kto. A niedługo po uzyskanych stanowiskach potwierdzi się tylko tożsamość zdrajców. Chociaż już dzisiaj wiadomo bo pokazało to głosowanie za odrzuceniem wyboru komisji z porządku obrad.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +28 (w sumie : 48)
 5. 22 listopada 2018 o 09:18
  Gonia :
  Był na sprzedaż to kupili... za drobne się nie sprzedał.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 38)
 6. 22 listopada 2018 o 10:10
  do Olka :
  masz racje , już niedługo się okażę którzy to panowie okazali się zdrajcami po otrzymanych stołkach dla nich, synów lub żon. Precz z takimi radnymi, jak mają teraz czelność patrzeć na swoich wyborców , dziś zdradzili wspólnotę jutro zdradzą PIS. Biedny ten PIS i żałosny ,że porywa się na takie metody , jakich ludzi pozyskują w ten sposób-bez grama honoru i czym tu się chwalić i szczycić
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +29 (w sumie : 47)
 7. 22 listopada 2018 o 11:28
  Barbara :
  Olek nieźle błaznujesz. Tu nikt nikogo nie zdradził. To w trosce o dobro Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska zostało zawarte porozumienie radnych. Gratuluję tego porozumienia. Ta obecna większość w Radzie gwarantuje przyzwoitą pracę w samorządzie gminy
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -35 (w sumie : 61)
 8. 22 listopada 2018 o 11:54
  GW 906 :
  jak krótka pamięć cechuje niektórych. Już zapomnieli o transferach w powiecie w tamtej kadencji. Kali ukraść krowę - dobrze, ale Kalemu... Szkoda że podziały krajowe przenoszą się na nasz grunt i niektórym tak ciężko przychodzi pogodzenie się z wynikami wyborów.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 24)
 9. 22 listopada 2018 o 13:12
  Myśląca :
  Jestem pewna że te Olki i podobni im to sam niedoszły Przewodniczący. Panie Jacku odpuść uspokuj nerwy nie obrażaj. Wstydu oszczędź
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 30)
 10. 22 listopada 2018 o 13:19
  kombi :
  miało być jak w oświadczeniu,,,ale ale 3X pis został wykolegowany, A_W I Ę C w rozrachunku poprzedniej i obecnej kadencji jest i tak trzy do jednego dla KK...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 16)
 11. 22 listopada 2018 o 14:21
  wierny :
  Od razu widać że jesteś z PIS ty się kobieto nie słyszysz, chyba że jesteś taka naiwna ale raczej bardzo naiwna !!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 10)
 12. 22 listopada 2018 o 14:21
  Za stanowisko :
  Rządziło PSL ,stołki były dla niego CH teraz będzie rządzić PiS stołki pewnie będą dla nich.od zawsze tak jest było i będzie. Tylko szkoda że na konkretne stanowisko nie dadzą kogoś z kompetencjami. Marzenia ściętej głowy,będzie tak pójdzie ktoś bez pojecia o instytucji zasiądzie w fotelu i będzie grał w pasjansa . Oczywiście wszytko to dla naszej gminy by żyło im się lepiej.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 15)
 13. 22 listopada 2018 o 14:50
  Z ukosa.Obywatel; :
  Pan radny Jacek Sarat , po przegraniu głosowania na Przewodniczącego Rady Miejskiej ,nie " odpusci "i został ponownie zgłoszony jako kandydat na stanowisko wiceprzewodniczącego rady miejskiej i również nie otrzymał wystarczajacej liczy głosów i znowu " przegrał " uzyskując 8 głosów. Trzeba przyznać ,że ma tupet w ujemnym tego słowa znaczeniu .Całkowity brak wyczucia wartości własnej osoby . Dosadnie dodam ; jest to "pęd do władzy ". Moim zdaniem było to bezczelne i urugajace dla radnego Pana Jacka Sarata. Odniosę sie krótko do drugiego kandydata na wiceprzewodniczącego rady miejskiej , radnego z PSL-u Pana Jacka Światka , który otrzymał w głosowaniu ; aż " 2 głosy -słownie DWA ".Nie czuje Pan radny ,ze w obecnej kadencji bedziedzie zmarginalinalizowani. Gratulacje składam dla wybranego na stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej ,oraz dla dwoje Wiceprzewdniczacych Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 22)
 14. 22 listopada 2018 o 18:00
  józefa89 :
  Dlaczego z PIS u nie startowały sprzedawczyki tylko ze wspónoty?Już odpowiadam!Jeden boi się o miejsce pracy w Starostwie a drugi tak kocha żone że musiał to zrobić.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +28 (w sumie : 40)
 15. 22 listopada 2018 o 18:46
  Wyborca :
  Brawo! Mina ex przewodniczącego bezcenna
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 27)
 16. 22 listopada 2018 o 19:17
  44 :
  Proszę wielkich krytyków zaistniałej sytuacji o przedstawienie scenariusza w którym nie byłoby zdrady. Jednym wystarczyło przekonać dwóch, drudzy potrzebowali pięciu i jak widać nie dali rady. Pycha kroczy przed upadkiem, gdyż N ogłosili już swoje zwycięstwo i scenariusz podziału funkcji. Pozostaje pytanie czy to układ dobry dla miasta.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 16)
 17. 23 listopada 2018 o 08:20
  an :
  Moim zdaniem taką sytuację sprowokował sam Burmistrz wydając Oświadczenie,,,,pięknym za nadobne,,,,
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 22)
 18. 23 listopada 2018 o 08:22
  $$€€££ :
  Czym zasłużył D Lizak żeby zostać Przewodniczącym ? Zero doświadczenia ,jak nie wiadomo o co chodzi to.... Może się mylę jakiś konkretny inny argument ktoś przytoczy!?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 17)
 19. 23 listopada 2018 o 09:25
  Piotrek :
  Bardzo dobrze się stało że PiS rządzi w gminie i powiecie przecież tak zdecydowali wyborcy. Mina Pana Jacka bezcenna. Oświadczenie burmistrza to tylko kompromitacja poprzedniej ekipy. Były przewodniczący już czuł stołek na podium pod sobą ale trzeba teraz siedzieć i służyć mieszkańcom. Zobaczymy jak w roli opozycji sprawdzą się Niezależni z Panem Jackiem na czele.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 32)
 20. 23 listopada 2018 o 11:34
  Kinga :
  Panie Mendys wstyd mi że głosowałam na Pana nigdy nie zagłosowałabym na PIS a to co Pan zrobił jest haniebne.Dlaczego nie miał Pan odwagi nie startował z listy wstydu ( PIS)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 18)
 21. 23 listopada 2018 o 13:34
  Demokrata :
  PiS- 3138 głosów ( 38,22%) - 9 mandatów, Wspólnota - 1477 głosów (17,99%) - 3 mandaty. Wiec w wyniku porozumienia powstała demokratyczna większość według zasad powszechnie obowiązujących. Gratuluję. A słabiutki Burmistrz będzie musiał więcej się wysilać.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 13)
 22. 23 listopada 2018 o 13:42
  no i jest :
  Tomek myślałem że masz twarz i honor, teraz nie masz ani twarzy ani honoru !!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 29)
 23. 23 listopada 2018 o 15:24
  Ja :
  Miałam jednego z tych panów za porządnego człowieka i zagłosowałam......cóż. Ale niech wie, że kadencja szybko minie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 28)
 24. 23 listopada 2018 o 15:30
  mariolka :
  może ktos odważy się i napisze nazwiska Tych niefortunnych radnych
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 23)
 25. 23 listopada 2018 o 16:04
  ooo :
  Jak nisko trzeba upaść, żeby się tak sprzedać! Społeczeństwo dąbrowy zna Wasze nazwiska i na pewno je nie zapomni!Wstyd Panowie wstyd!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 26)
 26. 23 listopada 2018 o 17:29
  Olo :
  Ja tez miałem tych panów za porządnych tym bardziej ze jeden wykonuje zawód zaufania publicznego
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 34)
 27. 23 listopada 2018 o 18:09
  Dąbrowszczak :
  Kręgosłup....konstytucja na ktorej opierają sie pozostałe cześci ciała....mózg też.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 24)
 28. 24 listopada 2018 o 23:25
  44 :
  Tylko kandydaci popierani przez PSL i PIS mieli odwagę wystąpić pod szyldem ugrupowań z którymi sympatyzują, reszta to przebierańcy wstydzący się swoich poglądów, albo ci co chcieliby coś zrobić dla miasta i uwierzyli, że wspólnota i niezależni to ideowcy działający dla dobra publicznego bez względu na poglądy polityczne. Prawda jest taka, większość z nich to totalni dla których każda koalicja jest ok i nie jest zdradą pod warunkiem, że występują przeciwko PIS (dobitnie pokazali to w oświadczeniu), czyli tym którzy wybory wygrali. Podobnie zresztą jest z częścią komentujących, uważają za zdrajców i sprzedawczyków wszystkich, którzy ich przejrzeli i postanowili dołączyć do zwycięzców dla dobra ogółu. Przyszłość pokaże kto ma rację; po owocach ich poznacie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 16)
 29. 25 listopada 2018 o 21:49
  lol :
  To się nazywa według mnie "korupcja polityczna"- powinni być pozbawieni mandatów obaj panowie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 27)
 30. 26 listopada 2018 o 10:06
  44 :
  Każda koalicja to swoista "korupcja polityczna" nawet ta zawarta na podstawie umowy koalicyjnej, gdyż opiera się na podziale stanowisk i stref wpływów. Czym wobec powyższego było "oświadczenie" wydane przez Burmistrza i Niezależnych w którym złożono propozycję podziału funkcji w zamian za spodziewane poparcie ze strony PSL i WS. "Święte" oburzenie komentujących nie opiera się na racjonalności tyko wpojonej przez polskojęzyczne media nienawiści do PIS (właścicielami tych mediów są europejscy i amerykańscy lewacy po których trudno się spodziewać, aby dobrze Polsce życzyli) Ja głosowałem na PSL-zawiodłem się, później na AWS-zawiodłem się. Odkąd powstał PIS, na nich głosuję i mimo zastrzeżeń jest ok, mam nadzieję, że tak pozostanie. PO PSL w ciągu dwóch kadencji dało przyzwolenie na rabunek rocznego budżetu kraju, dlatego ich zwolennicy ukrywają się pod różnymi lokalnymi szyldami bojąc się porażki. W związku z powyższym nadal daję szansę PIS, co nie znaczy, że jest to poparcie bezwarunkowe wynikające z zaślepienia.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 8)
 31. 26 listopada 2018 o 10:52
  kochamdąbrowę :
  Co jest ważniejsze? Dobro regionu czy przynależność - pożal się Boże polityczna? Uprawianie polityki na szczeblu gminy czy powiatu uważam za ...przerost formy nad treścią. Teraz modne jest słowo "polityczka" określające kobietę - polityka. Dla mnie " polityczka" to właśnie taka polityka malutka polityk....polityczka...politykunia....Dobro powiatu, miasta, gminy jest najważniejsze....A ! i jeszcze jedno - nie jestem radnym, politykiem, nie pełnię żadnych funkcji, nie mam stanowiska. Poprostu - kocham Dąbrowę i tyle:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 18)
 32. 26 listopada 2018 o 12:25
  sąsiad :
  Tomaszu zawiodłeś nas!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 29)
 33. 26 listopada 2018 o 17:48
  Qwert :
  44, możemy porozmawiać o tym czy komitety lokalne to ukrywanie się czy wartość dodana do demokracji lokalnej a szczególnie u nas pędy bardzo słabym poziomie społeczeństwa obywatelskiego. Zgadzam się z tobą bo jezeli myslisz a pewnie myślisz o tym że wiele jest w nich ludzi, którzy kiedyś byli w konkretnych partiach politycznych będących teraz w odwrocie ale to tylko jedna strona medalu. Zauwaz że nasze komitety istnieją wiele lat, nie są tworem sztucznym na jedne wybory a są już rozpoznawalne od wielu lat w powiecie. Są przede wszystkim "samorządne" i nie są związane ani programowo ani żadnymi instrukcjami hierarchów partyjnych.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 34. 26 listopada 2018 o 17:59
  Qwert :
  Demokrato z ciebie taki demokrata jak z Jaroslawa Kaczyńskiego (absolutnie nie łącze cię z nim w żaden sposób ani nie oskarżam że jesteś zwolennikiem,a to tylko przykład). Tytułując się demokrata powinieneś wiedzieć że w ordynacji proporcjonalnej głosujesz oddając głos na daną listę, a kandydaci z nazwiska mają mniejsze znaczenie. Mandat dostaje lista. Wiec tomjest oszustwo.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 35. 28 listopada 2018 o 10:58
  bingo :
  Tomek miałeś twarz i honor - teraz został ci tylko pis !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 20)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)