Dzisiaj:
Czwartek, 7 grudnia 2023 roku
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł

Zawody łucznicze-Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny

19 września 2016 | Brak komentarzy

17 września na Stadionie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, Dąbrovia już po raz ostatni w tym roku gościła łuczników z całego kraju na zawodach łuczniczych.

Po ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Polski Seniorów przyszedł czas na rywalizację w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym oraz I Lidze Kobiet i Mężczyzn. W ostatnim czasie na dąbrowską ziemię przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju. Tym razem grupa blisko 90 uczestników z centralnej i południowej części Polski, strzelała o wysokie wyniki, które pozwolą osiągnąć limity do przyszłorocznego składu Kadry Narodowej.

 

Strzelano w 3 kategoriach wiekowych : senior, junior oraz kadet. Dla najlepszych zawodników czekały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zaś dla każdego uczestnika przewidziane zostały upominki w postaci gadżetów przekazanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Klub Dąbrovia aktywnie uczestniczył w Europejskim Tygodniu Sportu, który trwał od 10 do 17 września i dzięki tej współpracy każdy uczestnik zawodów mógł skorzystać z tego programu.

Przy wspólnym wysiłku działaczy i zawodników, udało się godnie ugościć przybyłe kluby oraz po raz kolejny podołać trudowi organizacyjnemu. Trzeba być również wdzięcznym niebiosom, że przez cały czas, ktoś u góry czuwał, aby nad dąbrowskimi obiektami sportowymi świeciło słońce podczas całych zawodów. Pogoda wytrzymała do samego końca, a zaraz po zakończonych porządkach wyszła „chmurka”. Pozostaje niedosyt o wymiar sportowy zawodników Dąbrovii. Po raz kolejny okazuje się, że na własnej ziemi jesteśmy nad wyraz gościnni i pozwalamy zwyciężać innym. Zawodnicy Dąbrovii niestety tym razem bez sukcesów, trzeba jednak zaznaczyć, że kadra  została mocno przetrzebiona i z różnych przyczyn wystartowało tylko 3 reprezentantów. Zbliża się już końcówka sezonu. Pozostało jeszcze kilka startów w których Dąbrovia może jeszcze pokazać pazur.

Już za tydzień na obiektach Łucznika Żywiec, rozegrana zostania finałowa kolejka Ekstraklasy Łuczniczej. Reprezentantki Dąbrovii, które zajmują aktualnie 4 pozycję, będą walczyć o podium. Bezpośrednim rywalem będzie zespół Marymontu ze stołecznej Warszawy. Ale nie tylko seniorki liczą się w kraju. Aktualnie (17-18 wrzesień) w Zgierzu rozgrywane są Mistrzostwa Polski Młodzików, w których narybek Dąbrovii będzie się liczył w walce o medale. Trzymajmy kciuki !!!

Wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego – 17.09.2016r.
seniorzy
1 Fałdziński Maciej Stella Kiece
2 Szkuta Daniel Stella Kiece
3 Przepióra Tomasz Stella Kiece
seniorki
1 Trojnar Małgorzata Resovia Rzeszów
2 Grzyśka Kinga Czarna Strzała Bytom
3 Wardak Jagoda Resovia Rzeszów
juniorzy
1 Kirjuchin Nikita Łucznik Żywiec
2 Siwoń Jakub Tramp Jarosław
3 Smelcerz Michał Włoszczowice
13 Skowron Bartosz Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
juniorki
1 Wiktoria Toczek Sagit Humniska
2 Szmit Klaudia Czarna Strzała Bytom
3 Długoszek Wioletta Łucznik Żywiec
7 Lidia Milas Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
juniorzy młodsi
1 Łazowski Filip Łucznik Żywiec
2 Trybulec Jan Drukarz Warszawa
3 Suder Matuesz Płaszowianka Kraków
juniorki młodsze
1 Jurasz Karolina Łucznik Żywiec
2 Tulkina Sofia Łucznik Żywiec
3 Marcinkiewicz Natalia Tramp Jarosław
13 Kozaczka Karolina Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)