Dzisiaj:
Sobota, 11 lipca 2020 roku
Benedykta, Cypriana, Kaliny, Olgi, Pelagii

Zbliżają się Dni Dąbrowy

29 czerwca 2017 | komentarze 4

Lipiec od kilkunastu lat jest czasem radosnego świętowania w Dąbrowie Tarnowskiej. Stolica Powiśla Dąbrowskiego była pionierem jako gospodarz Dni miasta w regionie, po niej dołączyły do tego zwyczaju okoliczne miasta i miasteczka.

Od 10 lat na parkingu C.H. „Dąbrowiak” rozbrzmiewają różne rytmy, posłuchać można wielu stylów, podziwiać umiejętności taneczne, instrumentalne i wokalne, oglądać pokazy w ramach „Spotkania Kultur” – filaru Dni Dąbrowy.


Ale święto miasta to nie tylko impreza masowa w sercu osiedla Westerplatte. Tegoroczne składniki – jak sama nazwa wskazuje na liczbę mnogą – świętowania stolicy powiatu: IV Koncert Muzyki Duszy (Ośrodek Spotkania Kultur, piątek 14.07 godz.18:00), X Spotkanie Kultur 16.07 od godz.17:00 i V Dąbrowska Noc Bluesowa (dziedziniec OSK, piątek 21.07 godz.18:00), wystawa historyczna w Miejskiej Bibliotece Publicznej i kilka turniejów sportowych na terenie kompleksu boisk „Orlik 2012”.

Chcemy mieszkańcom przybliżyć nieco każdą z tych imprez, aby zachęcić do wspólnego świętowania (wstęp jest wolny). Tegoroczna edycja Koncertu Muzyki Duszy, niezwykle klimatycznej i nastrojowej uczty duchowej w wykonaniu młodych, zdolnych muzyków i wokalistów związanych ze sceną DDK przebiegać będzie pod dyktando artystyczne poezji Czesława Miłosza. Reżyserem i twórcą programu jest Łukasz Chmiel, za panowanie nad dość trudną akustyką odpowiadać będzie wyczulony na niuanse brzmieniowe Mariusz Budzik, słowo wiążące oparte na tekstach autora „Ocalenia” opracowuje Paweł Chojnowski.

Spotkanie Kultur to oprócz koncertów muzycznych („Coldfire” – znakomita młodzież z regionu z jedną z najlepszych wokalistek Iloną Krawczyk, „Backwards” – ekipa „The Beatles” prosto ze… Słowacji, można się pomylić słuchając ich i patrząc na wierną stylizację, Kamil Bednarek, którego przedstawiać nie trzeba) zaprezentują się tancerze z „Latin Dance” Gabriela Skiby z Dąbrowy Tarnowskiej i regionu, zespół folklorystyczny „Nieczajnianie”, dzieci skorzystają z zabaw z animatorem oraz licznych atrakcji przygotowanych na placu obok „Dąbrowiaka”.

Organizatorami X Spotkania Kultur są: Dąbrowski Dom Kultury, „Invest-Nieruchomości” (właściciel C.H. „Dąbrowiak”) i Urząd Miejski w Dąbrowie. Patronat honorowy pełni Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Sponsorzy strategiczni: „Invest-Nieruchomości”, „Bruk-Bet” i Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej.
Wkrótce więcej napiszemy o programie jubileuszowej V Dąbrowskiej Nocy Bluesowej oraz imprezach towarzyszących MBP oraz Referatu Sportu i Kultury Fizycznej UM.

DDK

sk

 

afisz_dd


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 30 czerwca 2017 o 10:45
  Brum :
  Czo ten Bednarek? Serduszko mu nie wychodzi.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 6)
 2. 1 lipca 2017 o 17:12
  mieszkaniec :
  jaka impreza taka i gwiazda
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 12)
 3. 6 lipca 2017 o 20:34
  obcy :
  jak na takie miasto to gwiazda niczego sobie...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 7)
 4. 8 lipca 2017 o 22:01
  do obcy :
  Masz racje. Wydaje mi się że jak na nasze warunki gwiazdy zapraszane na tą imprezę są naprawdę w porządku. Tyle tylko że na tej stronie rzadko się zdarza jakiś pozytywny komentarz.Najłatwiej jest wszystko krytykować samemu siedząc przed komputerem lub telefonem. I zupełnie nie ma znaczenia jaki jest temat artykułu. Ważne że można wylać gdzieś swoje kompleksy. Pozdrawiam przy okazji mojego "ulubionego" pana buca.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 4)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)