Dzisiaj:
Piątek, 22 lutego 2019 roku
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz, Wrócisław

Zbliżają się tegoroczne Dni Dąbrowy

3 lipca 2018 | 1 komentarz

W lipcu w Dąbrowie Tarnowskiej odbywają się dni miasta. Od ponad 10 lat na parkingu C.H. „Dąbrowiak” rozbrzmiewają różne rytmy, posłuchać można wielu stylów, podziwiać umiejętności taneczne, instrumentalne i wokalne, oglądać pokazy w ramach „Spotkania Kultur” – filaru Dni Dąbrowy.

Ale święto miasta to nie tylko impreza masowa w sercu osiedla Westerplatte.

Tegoroczne składniki – jak sama nazwa wskazuje na liczbę mnogą – świętowania stolicy powiatu: V Koncert Muzyki Duszy (Ośrodek Spotkania Kultur, piątek 6.07 godz.19:30), XI Spotkanie Kultur 15.07 od godz.16:00, VI Dąbrowska Noc Bluesowa (dziedziniec OSK, piątek 20.07 godz.20:30)0, a także zupełnie nowa propozycja integracji społecznej – Święto Rodziny Dąbrowskiej organizowane przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego w sobotę 14.07 o godz.17:00 na parkingu przed Hotelem „Cristal Park”. Ważnym segmentem kulturotwórczym jest kolejna, VII edycja Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Barwy Dąbrowy” (8-14.07) z udziałem kilkunastu artystów z Polski i Białorusi.

Tegoroczna edycja Koncertu Muzyki Duszy, niezwykle klimatycznej i nastrojowej uczty duchowej w wykonaniu młodych, zdolnych muzyków i wokalistów związanych ze sceną DDK przebiegać będzie pod kierunkiem literackim poezji Zbigniewa Herberta (dobór tekstów – Lucyna i Paweł Chojnowscy, recytacja – Julia Tatarczuch i Mateusz Minor). Reżyserem i twórcą aranżacji muzycznych jest Łukasz Chmiel, dźwięk – Mariusz Budzik („Sonic”).

Spotkanie Kultur to bogactwo koncertów muzycznych. Wystąpią artyści z TV Silesia w ramach bloku „Lista śląskich szlagierów”, duet rodzimy disco polo „SzuGirls”, grający covery i własne kompozycje rockowy „Niew Chapter” i jako gwiazda wieczoru – „Zakopower’ (około 21:15). Dzieci skorzystają z licznych atrakcji przygotowanych na placu obok „Dąbrowiaka”, całość zakończy – jak zwykle – pokaz fajerwerków. Sponsorzy strategiczni: „Invest-Nieruchomości” i Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej.

Organizatorami XI Spotkania Kultur są: Dąbrowski Dom Kultury i „Invest-Nieruchomości” (właściciel C.H. „Dąbrowiak”). Koncert „Zakopowera” odbędzie się w ramach zadania „Z gwiazdami nie tylko… zaczytani”, finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w II Edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt „Z gwiazdami … nie tylko zaczytani” realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Gwiazdą Dni Radłowa jest Michał Szpak (14.07), Żabna – „Golec uOrkiestra” (22.07).

Patronat honorowy nad dąbrowskim koncertem pełnią: Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego i Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Patronat medialny nad Dniami Dąbrowy przyjęli: telewizja ZVAMI, portale: „E-Kurier Dąbrowski” i „Koncertowy Tarnów” oraz Radio RDN Małopolska.

DDK


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 5 lipca 2018 o 10:43
    Piotr :
    I co z tych dni wynika? Pan Pawełek będzie się prezentował na scenie i tyle.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)