Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku
Marii Magdaleny, Władysława, Włodzisława

Zielona Gęś żegna się z widownią

13 czerwca 2011 | Brak komentarzy

Po kilku występach, które okazały się sukcesami artystycznymi Zespołu Teatralnego DDK (premiera w Dąbrowie, gościnne pokazy w Oleśnie, Żabnie i Zakładzie Karnym w Tarnowie), nadchodzi czas na pożegnanie spektaklu „Szalona Zielona Gęś, czyli Nie-ostatnia próba”, na podstawie najmniejszego kabaretu świata Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Aktorzy – amatorzy z domu kultury, prowadzeni przez reżyserów i opiekunów grupy: Pawła Chojnowskiego i Daniela Klaczaka, pożegnają się z widzami u siebie w najbliższą sobotę 18 czerwca o godz.17.00.

Na deser zaserwują też etiudę poetycką złożoną z wierszy i piosenek Leonarda Cohena „Undertow” („Prąd powrotny”), z gościnnym udziałem Pauliny Knutelskiej i Łukasza Chmiela. Zapowiada się nie lada gratka, gdyż twórcy spektaklu o Zielonej Gęsi planują elementy improwizacji, które nie pojawiły się w poprzednich wykonach.

Dla 22-osobowej trupy teatralnej z DDK zagranie jeszcze raz dla dąbrowian będzie ogromną satysfakcją, kilka dni po spektaklu młodzi aktorzy jadą  wraz z innymi młodzieżowymi zespołami z domu kultury na wycieczkę  do Ojcowa i Krakowa. Będzie to nagroda za całoroczną pracę społeczną   w środowisku lokalnym.

źródło:

DDK

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)