Dzisiaj:
Środa, 3 marca 2021 roku
Asteriusz, Hieronim, Kunegunda, Lucjola, Maryna, Wierzchosława

ZŁE WARUNKI DROGOWE PRZYCZYNĄ 2 KOLIZJI

20 lutego 2021 | Brak komentarzy

20 lutego w godzinach porannych jednostka OSP Szczucin została zadysponowana do kolizji drogowej na drodze powiatowej w miejscowości Zabrnie w kierunku Woli Wadowskiej. Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że w zdarzeniu bierze udział samochód ciężarowy, piaskarka oraz dwa samochody dostawcze, z którego jeden znajduję się w pobliskim rowie.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów oraz odpięciu akumulatora z uszkodzonego pojazdu.

W wyniku zaistniałego zdarzenia nie było osób poszkodowanych które by wymagały hospitalizacji. Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była nieprzejezdna. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), 2 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt,GBARt) oraz patrol Policji.

Po raz drugi w tym dniu w godzinach południowych zostaliśmy zadysponowani również do kolizji drogowej tym razem w miejscowości Załuże również na drodze powiatowej. Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że w przydrożnym rowie leży samochód ciężarowy przewożący trzodę chlewną. Nasze działania polegały na wykonaniu dostępu do uwięzionej trzody chlewnej za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz ewakuacji do podstawionego drugiego pojazdu przystosowanego do przewozu trzody. W wyniku zaistniałego zdarzenia kierujący pojazdem nie doznał żadnych obrażeń wymagających hospitalizacji. Niestety część trzody chlewnej w wyniku wypadku nie udało się uratować. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), zastęp OSP Słupiec(GBMRt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), 2 patrole Policji, Pomoc Drogowa oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny.

OSP Szczucin

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)