Dzisiaj:
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 roku
Asteria, Bernard, Bogdan, Borys, Filomena, Laurencjusz, Wawrzyniec, Prochor, Wierzchosław

ZOL W DĄBROWIE Z JESZCZE LEPSZYMI WARUNKAMI

13 maja 2020 | komentarze 4

Poprawa komfortu pobytu pacjentów i większa liczba łóżek. Takie są efekty remontu w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dąbrowie Tarnowskiej.

Prowadzące placówkę Centrum Zdrowia Tuchów zaadaptowało pod potrzeby podopiecznych piętro, wykorzystywane dotychczas przez jeden z oddziałów szpitalnych. Pozwoli to na uruchomienie świadczeń także dla osób, finansujących w całości swój pobyt w zakładzie.

 Obecnie ZOL jest przystosowany do przyjęcia siedemdziesięciu sześciu pacjentów na trzech poziomach. Pobyt większości nadal będzie współfinansowany przez NFZ. Parter budynku wykorzystywany będzie przez podopiecznych, przyjmowanych na warunkach komercyjnych.  Chodzi o osoby wymagające stałej troskliwej pielęgnacji, które w czasie pobytu będą miały zapewnioną specjalistyczną opiekę. Standardowo placówka oferuje pobyt w pokojach trzy, cztero lub pięcioosobowych, wyposażonych w łóżka ortopedyczne. Pokoje mają swoje łazienki. Wyżywienie jest dostosowane do zaleceń lekarskich. Pacjenci w ciągu całej doby mają zapewnioną opiekę pielęgniarek. Ponadto korzystają ze wsparcia opiekunek medycznych i z konsultacji lekarza oraz fizjoterapeutów. Mają też zapewnioną pomoc psychologa oraz wsparcie kapłana. Ich stan zdrowia jest monitorowany przy pomocy badań diagnostycznych i analitycznych. ZOL zapewnia także pranie odzieży. We własnym zakresie podopieczni sfinansują leczenie farmakologiczne, podobnie jak potrzebne w indywidualnych przypadkach środki higieniczne.  Za dodatkową opłatą ZOL oferuje pobyt w pokojach  dwuosobowych.

Dodajmy, że podczas remontu w budynku zajmowanym przez ZOL, który zlokalizowany jest na terenie obok Szpitala Powiatowego w Dąbrowie wykonano niezbędne roboty budowlane. Wymieniono stolarkę drzwiową i instalacje. Poprawiono estetykę  i stan techniczny części pomieszczeń poprzez wymianę oświetlenia i malowanie ścian. Całość prac kosztowała 250 tys. zł, To już drugi remont dąbrowskiego Zakładu. Po przejęciu prowadzenia ZOL przez Centrum Zdrowia Tuchów w maju 2015 spółka medyczna z Pogórza zainwestowała w modernizację obiektu 400 tys. zł. Wtedy wyremontowano część pokojów pacjentów, pomieszczenia wykorzystywane do terapii zajęciowej, pojawiły się też nowe węzły sanitarne.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 20 maja 2020 o 09:45
  lol :
  Nie życzę nikomu, aby tam się dostał. Straszne miejsce!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 10)
 2. 25 maja 2020 o 10:44
  do lol :
  jak tak źle, to po co tam kogoś umieszczałeś?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 9)
 3. 25 maja 2020 o 21:37
  lol :
  Nie wiedziałem jak tam jest. Tam nikt długo nie pożyje.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -6 (w sumie : 8)
 4. 26 maja 2020 o 07:55
  do lol :
  A ja myślałam, że właśnie temu służy zol, żeby pacjent mógł odejść w godnych warunkach, żeby rodzina, która pracuje, nie musiała rezygnować z pracy i zajmować się opieką, tylko mogła dalej pracować.Z tego co mi wiadomo, nawet jeśli oddałeś tam chorego, mogłeś zawsze go wypisać no ale po co, lepiej wymyć ręce i narzekać jak to źle. Ja bardzo szanuję ludzi, którzy pracują wśród osób starszych, umierających. Oni widzieli bardzo dużo śmierci, częściej towarzyszą odchodzącym pacjentom niż córeczki i synowie, którzy w tym czasie komentują w internecie jak to im się wszystko nie podoba.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 13)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)