Dzisiaj:
Wtorek, 29 listopada 2022 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

„ZWALNIAM PRZED SZKOŁĄ”

31 sierpnia 2022 | Brak komentarzy

Tarnowski Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz policjanci z lokalnych komend już od 14 lat przypominają kierowcom i rodzicom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Szczególnie jest to ważne gdy kończą się wakacje. 1 września rusza akcja „Zwalniam przed szkołą”.

To akcja, która ma trafić do kierowców, żeby mieli świadomość tego, że w tym miejscu mają zachować szczególną ostrożność, w tym miejscu mają być szczególnie uważni, w tym miejscu mają zmniejszyć prędkość i brać przede wszystkim pod uwagę to, że szczególnie młodsi uczniowie, którzy idą do szkoły, mogą nie znać przepisów ruchu drogowego – mówi Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie.

Oznacza to, że podczas pierwszego tygodnia nauki, tzn. od 1 do 9 września, będziemy mogli spotykać policjantów przy szkołach, którzy mają za zadanie dbać o bezpieczeństwo uczniów i edukować mieszkańców.

– Będziemy wyposażać dzieci w odblaski, ale również informować opiekunów prawnych, rodziców naszych pociech najmłodszych w jaki sposób, powinni oni wyposażyć swoje dziecko, jak ważny jest element odblaskowy, który może uratować życie dziecku, które będzie wracało na przykład w porze zmroku, bądź też jak będzie zła pogoda. O tym jak ważne to jest – wyjaśnia st. asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Każda z lokalnych komend wytypowała kilka szkół, przed którymi odbędzie się akcja „Zwalniam przed szkołą”.

 – Tutaj jest to szkoła podstawowa w Żelażówce, gdzie tak naprawdę jest to droga bardzo newralgiczna, bo jest to droga krajowa nr 73, rejon przejścia dla pieszych. Jest to skrzyżowanie na ulicy Daszyńskiego Piłsudskiego szkoła ponadpodstawowa, zespół szkół ponad podstawowych, ale również placówka szkoły podstawowej nr 2 – wyjaśnia st.asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

źródło: tarnowska.tv
fot. archiwum

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)