Dzisiaj:
Piątek, 20 lutego 2026 roku
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin, Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Manswet, Marceli

NIKODEM MARSZALIK W FINALE HALOWYCH MISTRZOSTW EUROPY!

19 lutego 2026 | Brak komentarzy

Mamy powody do dumy! Mieszkaniec powiatu dąbrowskiego oraz zawodnik klubu MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska – Nikodem Marszalik – awansował do finału Halowych Mistrzostw Europy, które odbywają się w bułgarskim Plovdiv.

Podczas trzeciego dnia mistrzostw reprezentanci Polski rywalizowali w indywidualnych rundach eliminacyjnych. Nikodem zaprezentował znakomitą formę i pewnie wywalczył miejsce w sobotnim finale, pokonując kolejnych rywali.

Droga do finału była imponująca:

1/16 finału – wygrana z Biligto Tudupovą (6:4),

1/8 finału – zwycięstwo nad Igorem Peplem (7:3),

ćwierćfinał – wygrana z Samo Vrbecem (6:4),

półfinał – przekonujące zwycięstwo nad Oleksandrem Dymarchukiem (6:2).

Finałowy pojedynek Nikodem stoczy w sobotę o godzinie 11:25. Jego rywalem w walce o złoty medal będzie reprezentant Włoch – Emiliano Rampon.

Świetna postawa młodego zawodnika potwierdza jego wysokie umiejętności, determinację oraz doskonałe przygotowanie. Awans do finału Halowych Mistrzostw Europy to ogromny sukces zarówno dla samego sportowca, jak i dla jego klubu oraz całego naszego regionu.

Trzymamy mocno kciuki za Nikodema i życzymy powodzenia w walce o najwyższe miejsce na podium!

Źródło: https://archery.pl/aktualnosci/nikodem-marszalik-w-finale-halowych-mistrzostw-europy// UM w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)