SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE POD HASŁEM „BEZPIECZNE PRZYGODY”
W trakcie wakacji dąbrowscy policjanci intensyfikują działania profilaktyczne, ukierunkowując je na bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży.
Mundurowi włączyli się w akcję „Bezpieczne przygody” zorganizowaną przez Radę Osiedla Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.
W środę (02.07 br.) w Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie profilaktyczne zorganizowane przez Radę Osiedla Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się pieszo, na rowerze i hulajnodze, jak reagować podczas rozmowy z nieznajomym, jak korzystać z numerów alarmowych oraz jak zachować się nad wodą i podczas zabawy. W wydarzenie zorganizowane przez Radę Osiedla Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej włączyły się również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki wspólnemu działaniu służb dzieci otrzymały kompleksową wiedzę, która może uchronić je przed wieloma zagrożeniami.
Kolejne spotkanie miało miejsce w poniedziałek (07.07. br.) na terenie OSP w Radgoszczy, gdzie odbyły się warsztaty z zakresu bezpieczeństwa dla młodzieży zrzeszonej w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych, uczestniczącej w półkolonii. Policjantka z dąbrowskiej komendy przybliżyła zagadnienia związane z programem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, omówiła ponadto zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego w domu i miejscach publicznych, oraz przypomniała przepisy z zakresu ruchu drogowego.
Policjanci cyklicznie prowadzą działania profilaktyczne na terenie całego powiatu, a okres wakacyjny jest okazją, aby dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców.
KPP w DT



