Dzisiaj:
Czwartek, 7 grudnia 2023 roku
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł

10 – LECIE ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ŻELAZÓWCE

24 czerwca 2022 | komentarze 4

10 lat minęło, to piękny wiek. 10 lat i nawet jeden dzień. Na drugie tyle szkoło przygotuj się, a może i na trzecie, któż to wie? – śpiewali zaproszeni na jubileusz goście wraz z dyrektor, gronem pedagogicznym, rodzicami i uczniami niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelazówce.

Obchody jubileuszu 10-lecia Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelazówce poprzedziła uroczysta msza święta z poświęceniem sztandaru szkoły w kościele parafialnym w Żelazówce pod wezwaniem św. Wincentego a’Paulo.

Druga część uroczystości odbyła się na placu kościelnym w Żelazówce. Tam uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego i dyrektor Magdalena Woynarowska-Piasecka przybliżyli historię szkoły od czasu jej przekształcenia w placówkę niepubliczną niepłatną. W 2011 r. placówce (wówczas publicznej szkole podstawowej) groziła likwidacja. Społeczność lokalna, dyrekcja, nauczyciele i rodzice walczyli najpierw o przetrwanie szkoły w dotychczasowym kształcie, a gdy to okazało się niemożliwe, o przekształcenie jej w placówkę niepubliczną, niepłatną. Taka okazja pojawiła się m.in. za sprawą dyrektor niepublicznej, niepłatnej Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowie, Heleny Puckiej, która tarnowską podstawówkę prowadzi z powodzeniem od 2004 r. Helena Pucka wspierała dyrektor Magdalenę Woynarowską-Piasecką i pomagała w przekształceniu szkoły w Żelazówce, której groziła likwidacja. W lipcu 2012 r. przeprowadzono generalny remont, a we wrześniu przekształcona placówka rozpoczęła pierwszy rok szkolny. Wiele lat czekano na kolejny remont placówki. Zabiegała o to dyrektor Magdalena Woynarowska-Piasecka, która często gościła na sesjach rady miasta. Pozyskanie pieniędzy na remont niepublicznej placówki okazał się jednak trudniejszy, niż można było sądzić, i trzeba było na niego długo czekać. Niedawno wyłoniono wykonawcę i podpisano umowę na remont budynku, o czym poinformował podczas jubileuszu burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Krzysztof Kaczmarski.

Gratulacje z okazji jubileuszu 10-lecia Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żelazówce złożyli: (w imieniu posła Wiesława Krajewskiego) Urszula Popek z biura poselskiego, dyrektor CUW dr Marta Chrabąszcz, burmistrz Krzysztof Kaczmarski, starosta Lesław Wieczorek oraz dyrektor MGZOZ, Stanisław Świętek. Odczytano również list gratulacyjny Małopolskiej Kurator Oświaty, Barbary Nowak. Uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelazówce przedstawili program artystyczny. Na zgromadzonych gości, oprócz rozrywki artystycznej, czekał poczęstunek, zaś na kończących rok szkolny uczniów i młodsze dzieci czekały dmuchańce, gry i zabawy, wata cukrowa, popcorn, cheeseburgery i słodycze.

W prospekcie wydanym z okazji jubileuszu 10-lecia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelazówce czytamy:

Nasza szkoła ma już 10 lat.

W 2012 r. z inicjatywy rodziców placówka, która miała zostać zamknięta, została przekształcona w placówkę niepubliczną.

Od tego czasu zmieniło się bardzo wiele.

Przy szkole pojawiło się przedszkole, które do dziś stanowi prężnie działającą część zespołu.

Oferujemy dzieciom liczne kółka zainteresowań i zajęcia dodatkowe, a nasi uczniowie uzyskują wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych.

Zmiany w naszej placówce przez te 10 lat obejmowały nie tylko gruntowny remont budynków, ale również szeroko pojętą cyfryzację szkoły.

Jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie, w której działalność w 2016 r. rozpoczęła drużyna Orląt, która wzorowo reprezentuje postawę patriotycznej młodzieży na uroczystościach państwowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez te 10 lat przyczynili się do rozwoju naszej szkoły i wszystkim tym, którzy pragną z nami świętować tę uroczystość.

 us

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 28 czerwca 2022 o 19:18
  fanka :
  Bardzo fajna impreza - wszytsko ok, ale rodzice oczekują od dyrekcji rozwiązania innych kwestii np. bardzo częstych zmian uczących - rekord należy chyba do języka angielskiego. Nie może być tak że nauczyciel zmienia się 2- 3 racy w ciągu jednego rok szkolnego !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 12)
 2. 29 czerwca 2022 o 23:05
  Komentator :
  Jeżeli ktoś rezygnuje z pracy, to musi mieć ku temu powody.Czesta rotacja nauczycieli to nie jest zbieg okoliczności.Niech ktoś się tym zajmuje w końcu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)
 3. 30 czerwca 2022 o 23:29
  Do fanki :
  Zastanów się dlaczego nauczyciele " uciekają"
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 8)
 4. 8 września 2022 o 20:30
  Emila :
  Byłam bardzo wdzięczna i do dziś jestem że mogłam prowadzić 10- lecie mojej szkoły do której chodzę ❤️Bardzo było Fajnie☺️
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)