Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku
Adolfa, Alfa, Agnieszki, Franciszka, Laury

11,5 MLN ZŁ DLA RADGOSZCZY

24 maja 2023 | komentarzy 5

W siedzibie OSP w Radgoszczy odbyło się oficjalne przekazanie umów wykonawcom inwestycji, które będą realizowane dzięki pozyskaniu dotacji w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Są to środki niebagatelne, ponieważ nasz samorząd otrzymał ponad 11,5 mln zł ze środków rządowych.

Spotkanie było również okazją do podziękowania posłowi Wiesławowi Krajewskiemu. – Jestem bardzo wdzięczny za przychylność, wstawiennictwo i życzliwość pana posła. Jesteśmy gminą o skromnych możliwościach inwestycyjnych z własnego budżetu, dlatego tak ważne są dla nas środki zewnętrzne – podkreśla wójt Marek Lupa.

Środki z Polskiego Ładu przyczynią się do przebudowy, rozbudowy i termomodernizacji budynku OSP Radgoszcz. W ramach inwestycji o wartości ponad 3,83 mln zł (dofinansowanie z Polskiego Ładu wynosi ok. 3,45 mln zł) przewidziano m. in. ocieplenie budynku, wymianę okien i drzwi, wykonanie nowej kotłowni opartej o pompy ciepła, montaż instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, wymianę instalacji, wykonanie nowej zewnętrznej klatki schodowej, wykonanie ogrodzenia czy utwardzenia placu przy budynku.

Przekazano też umowę wykonawcy modernizacji infrastruktury drogowej. Prace w Luszowicach przy nawierzchni ul. Dworskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Dębową oraz budowa nowego mostu będą kosztować ok. 1,63 mln zł ((dofinansowanie z Polskiego Ładu wynosi ok. 1,55 mln zł).

Na I etap przebudowy oczyszczalni ścieków w Radgoszczy otrzymaliśmy dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 6,5 mln zł, jednak w tym przypadku jedyna firma, która stanęła do przetargu uchyliła się od zawarcia umowy.

Środki przekazywane przez rząd z Polskiego Ładu wzmacniają pozycję samorządów, a przy okazji są wsparciem dla wykonawców – często lokalnych przedsiębiorców, którzy borykają się z różnymi problemami. Dodam, że w ostatnich latach do powiatu dąbrowskiego przekazano około 210 mln złotych na różnego rodzaju inwestycje, które służą poprawie jakości życia mieszkańców – zauważa poseł Wiesław Krajewski.

Parlamentarzysta otrzymał podziękowania za dotychczasowe wsparcie również od strażaków, jak i sołtysów.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 25 maja 2023 o 14:25
  ekonomia@pl :
  Polski ład, programy "+", inflacja, niemal całkowity brak strategicznych inwestycji strategicznych w kraju, wiele miliardów poza budżetem państwa, - a zadłużenie kraju rośnie, dług publiczny około 1, 5 biliona zł. Kto za to wszystko kiedyś zapłaci...To są inwestycje ważne i potrzebne, nie ma co mówić, ale czemu tak bardzo kosztowne, czemu takie drogie. Ale nie martwmy się, według prognoz (nie) rządu inflacja za kilka miesięcy ma być jednocyfrowa, to znaczy że ceny będą dalej rosły, tylko wolniej...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 12)
 2. 25 maja 2023 o 21:32
  profesor :
  A cóż to za worek z pieniędzmi pod tytułem "Polski Ład"? Czyżby PIS odkrył jakiś tajemniczy skarbiec? Nie, proszę państwa, to są pieniądze z naszych podatków, które rozdaje się grzecznym samorządom, a tymczasem niedługo nie będzie miał nas kto leczyć, nie będzie miał kto uczyć naszych dzieci, państwo rozpadnie się jak domek z kart...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 13)
 3. 26 maja 2023 o 09:43
  Polityk :
  Kampania wyborcza Pana posła i podziękowania za to za bardzo dobrą pensje łaskawie wykonuje swoje obowiązki i tyle jego osiągnięć. To ja proponuję także podziękować i opublikować na różnych forach że każdy obywatel uczęszcza do pracy, czysty marketing polityczny
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 11)
 4. 26 maja 2023 o 13:32
  Wyborca :
  komentujący "profesor" - w punkt, to jest niestety prawda. Bolesna, ale prawda. Do tego jeszcze bym dołożył brak pieniędzy z KPO, a do 2026 roku należy je ponoć rozliczyć i o tym nikt z pis nie mówi. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że nasze państwo za kilka lat może być w ruinie finansowej. Już taki system zarządzania niektóre kraje przerabiały i dla każdego z tych państw skończyło niestety źle.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 13)
 5. 27 maja 2023 o 15:46
  Ciekawska :
  A czy przypadkiem to niewyczerpane źródełko rozdawnictwa nie jest z tego złota zdeponowanego w Londynie? Czy się mylę i leży ono tam sobie spokojnie?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)