Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

16 DRUŻYN NA TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

11 stycznia 2023 | Brak komentarzy

Rekordowo duża liczba drużyn piłkarskich zameldowała się na turnieju 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Tarnowskiej w Hali sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

Wspaniała rywalizacja w 4 grupach eliminacyjnych a potem w rozgrywkach w systemie pucharowym była niezwykle zacięta i w wielu przypadkach wyrównana.

Poziom rozgrywek był wysoki, miały one międzywojewódzki charakter, bo oprócz zespołów z powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego pojawiła się i okazała się zwycięską ekipa z Żabca (okolice Pacanowa).

Zawody sędziował z wielkim poświęceniem Tomasz Wnęk, pomagali w ich przeprowadzeniu wolontariusze ze sztabu WOŚP przy Dąbrowskim Domu Kultury: Jakub Celak, Maria Czupryna, Emilio Malec, nad całością czuwał Paweł Chojnowski – szef sztabu. Z wpisowego uzbierano na rzecz WOŚP 1210 zł, co stanowi obiecujący start tegorocznego finału w stolicy Powiśla Dąbrowskiego.

Do finałowej ósemki, rozgrywającej mecze w systemie pucharowym awansowali: „Black Friday”, „Byczki”, „Rezerwejros”, „Oldboye”, „Krzaczki”, „Forest” Żabiec, Wisła Borusowa i Wójcina. Ostatecznie w wielkim finale zwyciężył „Forest”, pokonując „Rezerwejros” 2:0, w meczu o III miejsce lepszym okazała się ekipa z Wójciny, wygrywając z Wisłą 3:1. Królem strzelców turnieju został Kacper Nytko z „Foresta”. Jak niektóre pojedynki były zacięte, świadczy choćby fakt konieczności rozstrzygnięcia rywalizacji w fazie play-off między Wisłą a „Black Friday” w rzutach karnych na korzyść drużyny z Borusowej.

Współorganizatorami turnieju byli: Dąbrowski Dom Kultury i Referat Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, w jego przygotowanie aktywnie zaangażował się jeden z grających trenerów, były wolontariusz dąbrowskiego sztabu WOŚP – Przemysław Wnęk.

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)