Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

2-go Majowy Rajd na Orientację 2017

20 kwietnia 2017 | Brak komentarzy

Wraz z nadejściem wiosny Jednostka Strzelecka 2083 w Dąbrowie Tarnowskiej prezentuje kalendarz imprez sportowych na ten rok. Do listy zawodów zostały dorzucone kolejne dwie propozycje. Każda z nich jest skierowana do amatorów sportów z naszego regionu oraz całej Polski.

Listę otwiera dobrze już znany 2-go Majowy Rajd na Orientację, który – jak sama nazwa wskazuje – w tym roku odbędzie się w sobotę 29 kwietnia.

 

Zmiana daty jest spowodowana tym, że 2 maja osoby pracujące nie mogły uczestniczyć w tym marszu. Można będzie zatem rozpocząć długi weekend majowy miłym 20 km zwiedzaniem naszego regionu. Rajd ten jest bez limitu wiekowego, a małe dzieci mogą towarzyszyć rodzicom na rowerach.

Nową propozycją w kalendarzu imprez jest Tour de Powiśle Dąbrowskie. Odbędzie się on w sobotę 17 czerwca. Pod tą poważną nazwą kryje się 46 km wyścig rowerowy, który będzie prowadził drogami asfaltowymi gmin Dąbrowa Tarnowska i Olesno. Jego trasa to: Dąbrowa Tarnowska Aleja Wolności – Olesno – Swarzów – Dąbrowa Tarnowska – Gruszów Mały – Sutków – Nieczajna Górna – Dąbrowa Tarnowska ul. Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Jego regulamin oparty jest na regulaminie Pucharu Polski w szosowych maratonach w ruchu otwartym. Oznacza to, że drogi nie będą zamykane, jak to zwykle bywa w przypadku typowych wyścigów kolarskich. Zawodników obowiązują wszystkie przepisy ruchu drogowego. W odrębnej kategorii będą startować rowery szosowe oraz rowery inne. Startować w nim mogą osoby powyżej 16 roku życia.

Trzecią imprezą sportową jest Tragator – zawody w strzelaniu dynamicznym. Jest ona planowana na sobotę 5 sierpnia. Na czym to polega? Zwykłe zawody w strzelaniu są zawodami statycznymi. Zawodnicy strzelają stojąc nieruchomo i dysponując sporym czasem na celowanie. Strzelanie dynamiczne polega na pokonywaniu toru i strzelaniu przy tym z różnych pozycji. Strzelcy dodatkowo dorzucą do toru przeszkody terenowe. Startować mogą osoby powyżej 16 roku życia.

Ostatnią już imprezą jest kolejna edycja Ciabaki – biegu z przeszkodami. W niedzielne południe 6 sierpnia zawodnicy będą biec, czołgać się, taplać w błotku, skakać, nosić opony, itd. Pierwsza, zeszłoroczna Ciabaka bardzo spodobała się zawodnikom chcącym jeszcze więcej przeszkód. Zatem w tym roku wydłużamy tor i dorzucamy kolejne niedogodności. Przygotowany będzie też już oficjalny tor dla dzieci. Nasi mali sportowcy pokazali ostatnio, że nie straszne są im przeszkody dla dorosłych. Zatem będzie też oferta dla nich.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w naszych imprezach sportowych. Nie ważne: dobiegniesz, dojedziesz do mety, doniosą Cię przyjaciele, czy nie. Ważne, abyś wyszedł z domu i dołączył do naszej zabawy.

Szczegółowe informacje na temat imprez oraz formularze zgłoszeniowe będzie można znaleźć na stronie jednostki: www.js2083.pl, jak i również na fb: https://www.facebook.com/2majowyrajdnaorientacjedabrowatarnowska/, https://www.facebook.com/tourdepowisledabrowskie/

rajd

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)