Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

Arcybiskup w Kupieninie

19 maja 2011 | 1 komentarz

15 maja 2011 r. zgromadził w Kupieninie wiele znakomitych gości, na czele z Jego Ekscelencją Ks. Arcybiskupem Zygmuntem Zimowskim.

Na uroczystość dziękczynienia za beatyfikację bł. Jana Pawła II, której organizatorem i gospodarzem było Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat” przybyli: Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego – Barbara Pobiegło, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec oraz Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk.

Obecni byli również: Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Molak oraz Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzemiński.
Uroczystość rozpoczęła się procesją z Kaplicy Chrystusa Zmartwychwstałego z figurą Matki Bożej Fatimskiej przed Kaplicę św. Apostołów Piotra i Pawła stanowiącą podziękowanie za ocalenie życia Ojca Św. Jana Pawła II przed 30 laty. 

Mszę św. koncelebrowaną przez księdza Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego poprzedził wzruszający występ powitalny w wykonaniu wychowanków Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Kupieninie.

Ważną częścią powyższej uroczystości było poświęcenie placu pod budowę nowego obiektu dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w której mógłby mieścić się funkcjonujący od czterech lat Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy, a także przedszkole specjalne i szkoła ponadgimnazjalna dla uczniów niepełnosprawnych, przysposabiając do pracy.

W Domu Ludowym w Kupieninie, gdzie zebrali się uczestnicy uroczystości, odbyły się okolicznościowe przemówienia: Leszka Trójniaka Prezesa Stowarzyszenia „Przyjazny Świat”, Krzysztofa Korca Wójta Mędrzechowa, Tadeusza Kwiatkowskiego Starosty Dąbrowskiego oraz gości z Niemiec i Meksyku.

Barbara Berger Dyrektor ORW – Kupienin zaprosiła zebranych na prezentację pokazującą codzienne życie wychowanków w placówce, zajęcia specjalistyczne w których uczestniczą, wycieczki i rozmaite atrakcje. Goście mieli możliwość dokonania wpisu do księgi pamiątkowej Ośrodka, obejrzenia kroniki i galerii prac dzieci.

źródło:

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 19 maja 2011 o 22:18
    parafianka :
    Aż miło czytać o takich incjatywach na rzecz dzieci ,można brać przykład z takiego kapłana jak Arcybiskup Zimowski ,cieszę się i jestem dumna że pochodzę z tej parafii co Arcybiskup-życzę wytrwałości w jego pracy i błogosławieństwa Matki Bożej i to jest promocja Powiatu i w przyszłości miejsca pracy dla miejscowej ludności ,Panowie władzy bierzcie przykład z owego księdza ,jak się chce to wszystko można .
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)