Dzisiaj:
Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku
Bereniki, Julianny, Justyna, Marii, Waleriana

ARESZT TYMCZASOWY DLA PIĘCIU PSEUDOKIBICÓW

8 sierpnia 2023 | Brak komentarzy

Sąd tymczasowo aresztował pięciu uczestników sobotniej bójki pseudokibiców w Radłowie, podczas której zginął 40-letni mężczyzna. Wstępne wyniki sekcji zwłok potwierdzają, że ofiara zmarła na skutek uderzenia racą w brzuch.

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik prokuratury Okręgowej w Tarnowie Mieczysław Sienicki, w wyniku intensywnego śledztwa prowadzonego przez policję i prokuraturę przesłuchano do tej pory kilkudziesięciu świadków bójki, zabezpieczono i przejrzano zapisy monitoringu i nagrania zajścia publikowane w internecie.

W oparciu o to, wytypowano już pierwsze osoby, które uczestniczyły w tym zdarzeniu – chodzi o grupę, która przyjechała samochodami, byli ubrani na biało i zamaskowani” – przekazał rzecznik Prokuratury.

Jak zaznaczył, dokonano zatrzymania pięciu uczestników zajścia. „Wczoraj osoby te były przesłuchiwane, następnie prokuratura wystąpiła z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Tarnowie o zastosowanie wobec tych pięciu podejrzanych tymczasowego aresztowania i sąd te wnioski uwzględnił, podzielając argumentację” – relacjonował Sienicki.

Według niego każdemu z podejrzanych postawiono takie same zarzuty o to, że „działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi i nieustalonymi osobami, publicznie, bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego brał czynny udział w zbiegowisku pseudokibiców podczas odbywającego się turnieju piłkarskiego organizowanego przez sympatyków Unii Tarnów na stadionie Radłovii Radłów, wiedząc iż uczestnicy zbiegowiska wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na życie innych osób, obecnych na stadionie i w okolicach, którego to następstwem była śmierć Łukasza Z., jednego z tych uczestników”.

Prokurator przekazał, że aresztowani są mieszkańcami województwa śląskiego, pochodzącymi z rejonu Bielska-Białej. Z Bielska-Białej pochodziła też ofiara zdarzenia Łukasz Z.

czytaj więcej

Radio Kraków


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)