Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

BARDZO KULTURALNY WEEKEND Z DDK

19 października 2022 | 1 komentarz

Najbliższy weekend 22-23 października zapowiada się w Dąbrowie Tarnowskiej ciekawie pod względem kulturalnym.

Sobotni wieczór stoi pod znakiem otwierającego sezon transmisji z Nowego Jorku spektaklu operowego „Medea” (początek o godz.18:45), niedziela to uczta duchowa przygotowana pod dyktando krakowskiego zespołu „Kriva Drina” (muzyka bałkańska w synagodze – koncert o godz.18:00).


Sondra Radvanovsky, mająca w swym dorobku najbardziej wymagające partie sopranowe, powraca na scenę Met w roli mitologicznej czarodziejki, która nie cofnie się przed niczym w dążeniu do zemsty. Sopranistce partnerować będzie tenor Matthew Polenzani, w roli męża tytułowej bohaterki, Jazona. W tej premierowej dla Met inscenizacji opery Cherubiniego wystąpią również: Janai Brugge, jako rywalka Medei, Glauce; bas Michele Pertusi w roli jej ojca, Kreonta, władcy Koryntu, a także mezzosopranistka Ekaterina Gubanova jak powiernica Medei, Neris. „Medea” z muzyką Luigiego Cherubiniego, bilety w cenie 35 zł (ulgowe – 30) można nabyć w kasie kina lub on line.

Krakowska grupa „Kriva Drina” (etno / folk) prezentuje interesującą muzykę pogranicza serbsko-bośniackiego. Nazwa zespołu nawiązuje do malowniczej krętej rzeki Drina, meandrującej na pograniczu tych dwóch fascynujących krajów bałkańskich. Zespół jak rzeka czerpie inspiracje u źródeł, lecz ciągle płynie naprzód w poszukiwaniu nowych form i znaczeń. Przekracza granice i niesie nieskończenie wiele opowieści. Styl „Kriva Drina” to różne oblicza słowiańskiej duszy: karpacka melancholia towarzyszy gorącym brzmieniom południowo-wschodniej Europy. Inspiracją są tradycyjne pieśni serbskie, macedońskie, bułgarskie, romskie, bośniackie. Ten mix jest jak nurt i różne odcienie oraz kolory rzeki bałkańskiego pogranicza – Driny.

Bilety w cenie 20 zł można kupić w kasie DDK lub on line za pośrednictwem panelu bilety.24 (także korzystając ze strony internetowej Kina „Sokół”. Tak atrakcyjna cena biletu jest możliwa dzięki sponsorowi koncertu – Bankowi Spółdzielczemu w Dąbrowie Tarnowskiej.

DDK


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 23 października 2022 o 14:03
    Melomanka :
    Ciekawe, czy z oferty skorzystają wszyscy ci, którzy w lecie jazgotali, że Bayer Full to żenada i niskie loty. No to macie teraz koncerty w dobrym guście :)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 4)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)