Czwartek, 28 marca 2024 roku
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław, Sykstus

BIEGNĄC UCZCILI 100-LECIE DĄBROVII

27 czerwca 2022 | Brak komentarzy

W sobotę w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się „Bieg 100-lecia Dąbrovii” w ramach wyjątkowego jubileuszu Miejsko Ludowego Klubu Sportowego Dąbrovia. Klub ten od stu lat dostarcza sportowych emocji mieszkańcom Dąbrowy Tarnowskiej i całego Powiśla.

Jako pierwsze pobiegły dzieci. Najmłodsze trasą 200 m, a starsze 400 m. Uczestnicy biegu głównego pokonali 10 km trasę ulicami miasta. Odbył się również 3 kilometrowy bieg rodzinny i marsz nordic walking.

III miejsce Szymon Lizak

Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy odlewany medal oraz atrakcyjny pakiet startowy, a zwycięzcy puchary i atrakcyjne nagrody.

Zawodnikom kibicowali mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej i sympatycy klubu, m.in.: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski wraz z Zastępcą Stanisławem Ryczkiem oraz Radni Rady Powiatu Dąbrowskiego Sebastian Kądzielawa i Paweł Kaczmarski.

Gościem honorowym biegu był prof. dr hab. Jan Chmura – Zdobywca Korony Maratonów Ziemi. Pierwszy Polak, który rozpoczynając karierę maratończyka w wieku 63 lat w ciągu 5,5 roku, przebiegł wszystkie najważniejsze maratony w Polsce i na świecie oraz zdobył potrójną koronę: Koronę Największych Maratonów Polski, Koronę Maratonów Ziemi (jeden maraton na każdym kontynencie. Jest też jedynym profesorem z wszystkich uczelni w Polsce i pierwszym pracownikiem naukowo-dydaktycznym w historii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, który zdobył Koronę Największych Maratonów Świata.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez RUN – TEAM i MLKS Dąbrovia. Patronat honorowy nad „Biegiem 100-lecia Dąbrovii” sprawował Starosta Dąbrowski.