Piątek, 19 kwietnia 2024 roku
Adolfa, Leona, Tymona, Włodzimierza

Cała Polska biega

13 maja 2011 | 1 komentarz

W dniach  13-15 maja    trwa akcja  „Cała  Polska biega”. W Dąbrowie Tarnowskiej  też biegaliśmy. Patronat honorowy  nad biegami objął Burmistrz  Dąbrowy Tarnowskiej  Pan Stanisław  Początek.

13  maja  na zbiórkę   na boisku szkolnym Sz.P. Nr 1   zgłosiła się   bardzo duża liczba chętnych do biegania, od przedszkolaczków  do 50 latków.

Z Dąbrowy  Tarnowskiej  zgłosili się   uczniowie ze  Sz.P. Nr 1 , Nr 2 , Gimnazjum Nr 1 , Nr 2  i uczniowie z  ZSP  Nr 1.  Zjechali do nas biegacze  z  Olesna, Sutkowa, Gruszowa Wielkiego, Laskówki  Chorąskiej,  Radgoszcz, Szczucina, Lipin, Podlipia, Luszowic.

Nad bezpieczeństwem  uczestników biegu czuwali  funkcjonariusze  Policji .

Biegi  zostały przeprowadzone w kategoriach wiekowych  i  na   różnych dystansach .

Wyniki biegów :

Przedszkolaczki miały do pokonania 50 m .

Przy  wspaniałym dopingu  I miejsce zdobyła  Ania Tomaszek ,II  Madzia Kozioł ,III Natalka  Garstka.

Wśród  chłopców I miejsce  zdobył Ernest Fido, II Adrian  Maziarz, III  Maciej Grabka.

Są to dzieci z Przedszkola Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dzieci z klas I miały  do pokonania  100 m.

Dziewczynki: I miejsce   Julia  Tatarczuch z Laskówki Chorąskiej

II – Iga Wątroba z Sz.P. Nr 1  Dąbrowa Tarnowska

III –  Emilia  Soja -Sz.P. Nr 1 Dąbrowa Tarnowska

Chłopcy : I miejsce  Norbert Sajdak – Sz.P. Nr 1 D.T.

II miejsce –  Adam Łucek z Olesna

III miejsce  –Arkadiusz Bomba z Sutkowa.

Klasy III – 200m

I miejsce  – Julia Kogut z Radgoszczy

II miejsce – Klaudia Byszewska -Sz.P. Nr 1  D.T.

III miejsce –   Rozalia Białas z Radgoszczy.

Wśród  chłopców  I miejsce zdobył  Konrad Starzec z  Lipin

II miejsce  Patryk Pietras ze Sz.P. Nr  1 D.T.

III  – Sebastian Burzec – Radgoszcz

Uczniowie   szkół   gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  mieli  do pokonania   dystans  3km. Wśród gimnazjalistek   I miejsce zdobyła  Sara Gierczyńska z Radgoszczy , II miejsce   zdobyła  Katarzyna Noga z Gruszowa Wielkiego. Wśród  chłopców z gimnazjum   I miejsce zdobył  Damian Kotlarz z Olesna , II miejsce  Paweł Czajkowski z Podlipia i  III miejsce    zdobył  Wojciech Nowak z Olesna.

Chłopcy ze szkół  średnich : I miejsce zdobył Łukasz Jurek , II  Jacek Kogut – obaj z  ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

W kategorii dorosłych    na dystansie 3  km  I miejsce zdobyła   Irena Wiatr.

Wśród panów  I miejsce zdobył  Łukasz Świętochowski.

II miejsce –  Paweł Piotrowicz

III miejsce –  Stanisław Wiatr.

Kategoria OPEN – dystans  1 km .

Wyniki     dziewcząt : I miejsce – Karolina  Korbaś ze Szczucina

II – Joanna Nowak –  z Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie   Tarnowskiej

III  – Natalia  Szułakiewicz z   Gimn. Nr 1  D.T.

Wyniki chłopców : I miejsce – Szczepan Kogut

II –  Michał  Opioła

III –  Kamil Błachaniec

Cała trójka  reprezentowała  Gimnazjum  Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej .

Zwycięzcy z  miejsc  I – III w każdej kategorii wiekowej  otrzymali dyplomy, medale, a  za I miejsce dodatkowo zostali uhonorowani  pięknymi statuetkami biegaczy.

Najmłodsi i najstarsi  uczestnicy   biegów  otrzymali   dyplomy i statuetki  biegaczy. Nagrody  w imieniu  Burmistrza     Dąbrowy  Tarnowskiej  wręczała   Grażyna  Gawlik.