Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

„CICHE ŁZY / SILENT TEARS” W SYNAGODZE

11 czerwca 2024 | Brak komentarzy

„Ciche łzy” („Silent Tears”) to projekt muzyczny powstały we współpracy kanadyjskich i polskich artystów i badaczy z inspiracji producenta muzycznego z Toronto Daniela Rosenberga, oparty na poezji napisanej przez Ocalałych z Holokaustu.

Większość piosenek jest oparta na dzienniku z czasów wojny Melanii Wessenberg, obecnie zamieszkałej w Toronto Molly Applebaum.

Urodzona w 1930 roku ukrywała się wraz z kuzynką pod ziemią w przypominającej trumnę małej, drewnianej skrzyni w polskim gospodarstwie w Dąbrowie Tarnowskiej w latach 1942-44. Schronienia udzielili im Wiktor Wójcik oraz jego siostra – wdowa mająca pod opieką troje małych dzieci.

W projekcie występują Olga Avigail Mieleszczuk (Polska/Izrael) oraz „Payadora Tango” (Kanada), którzy piosenkami opowiadają historie ocalałych z Holokaustu. Album „Silent Tears” ukazał się w 2023 roku nakładem kanadyjskiej wytwórni niezależnej Six Degrees Records.

Koncert odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2024 r. o godz.17:00 w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej (synagoga). Wstęp wolny.

Wydarzenie w ramach „Galicjaner Sztetl – Dni Pamięci Źydów Galicyjskich”.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)