Czwartek, 2 maja 2024 roku
Anatola, Walentego, Waltera, Zygmunta

Czwórbój lekkoatletyczny

9 maja 2013 | Brak komentarzy

W ramach realizacji Szkolnego Kalendarza Sportowego na obiektach MGOSiR przeprowadzone zostały Mistrzostwa Gminy i Powiatu drużynowe w czwórboju lekkoatletycznym.

Program zawodów obejmował: bieg krótki – 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600 m dla dziewcząt, bieg na 1.000 m dla chłopców. Na wyniki zespołu składały się końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodników.

W kategorii dziewcząt I miejsce i tytuł Mistrza Gminy, który jest równocześnie tytułem Mistrza Powiatu zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 643 pkt.

Skład zwycięskiej drużyny prowadzonej przez Zbigniewa Soję: Natalia Anuszewska, Ewelina Kurek, Natalia Trędota, Natalia Ogorzelec, Aleksandra Benenowska, Wiktoria Łabuz.

II miejsce V-ce Mistrz Gminy i Powiatu Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 465 pkt

Skład drużyny: Wiktoria Koper, Oliwia Koper, Katarzyna Fido, Klaudia Byszewska, Wiktoria Pogonowska, Karolina Kozaczka.

Największa liczbę punktów indywidualnie zdobyła zawodniczka zwycięskiej drużyny Ewelina Kurek – 147 pkt.

W kategorii chłopców tytuł Mistrza Gminy i Powiatu zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzona przez Jolantę Pęcak – 833 pkt .

Skład drużyny: Hubert Łapa, Oktawian Majchrowicz – Andolfi, Daniel Sitko, Mateusz Starzyk, Filip Cygan, Michał Kot.

II miejsce – V-ce Mistrza Gminy i Powiatu – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 541 pkt. Skład drużyny: Hubert Dudek, Dawid Dziedzic, Piotr Klimowski, Michał Zaborek, Mateusz Kaczówka i Paweł Zachara.

Najlepszy zawodnik indywidualnie to zawodnik ze Sz.P. Nr 1 Oktawian Majchrowicz – Andolfi , który zdobył 196 pkt.

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, puchary, medale, które w imieniu burmistrza  Stanisława Początka i w imieniu starosty Tadeusza Kwiatkowskiego wręczała Renata Świątkowska – Wrona.

Zawody sędziowali: Zbigniew Soja, Jolanta Pęcak, Renata Świątkowska – Wrona, Anna Chmura.

źródło: MGOSiR

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)