Dzisiaj:
Wtorek, 29 listopada 2022 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

„CZYTAMY Z SERCEM”

30 września 2022 | Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej przystępując 29 września br. do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (29 września) i Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej Czytamy z Sercem organizowanej przez autorkę projektu Małgorzatę Ficoń, Szkołę Podstawową nr 33 w Bytomiu oraz Szkołę Podstawową im. Powstańców Śląskich w Tworogu zainaugurowała kolejną edycję spotkań w Oddziale dla Dzieci pod hasłem „Poranek z Bajką”.

W tym roku szkolnym zaproszono do współpracy dzieci z grupy „Trefliki” z Przedszkola nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, aby wspólnie co miesiąc rozczytywać się w bajkach i baśniach.


We wrześniowy Poranek, w Światowym Dniu Serca, biblioteczne zaproszenie przyjęli również goście: Stanisław Ryczek – Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Maria Pietracha – córka patronki książnicy, Bernadetta Mrówka – Radna Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, Przewodnicząca Komisji ds. Zdrowia, Polityki Społecznej, Sportu i Rekreacji oraz Marzena Trela – Dyrektor Przedszkola nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.
Czytania rozpoczęła Anna Jastrzębiec Witowska – Dyrektor MBP i Anna Miodowska-Zawiślak – Kierownik Oddziału dla Dzieci MBP. Lekturą spotkania były opowiadania utworów dotyczących serca, a także wiersz „Serce” autorstwa Marii Pietrachy, też przez nią zaprezentowany.
Korzystając z materiałów udostępnionych przez organizatorów akcji „Czytamy z Sercem” przeprowadzono dla dzieci również zabawy, takie jak układanie puzzli i plastyczne zadania, oczywiście nawiązujące do ważnego dla każdego człowieka serduszka.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)