Dzisiaj:
Sobota, 24 lutego 2024 roku
Bogurad, Bogusz, Boguta, Bohusz, Lucjusz, Maciej, Piotr

DOTACJA NA NOWATORSKI PROJEKT Z POKAZEM VIDEO MAPPINGU

26 kwietnia 2023 | Brak komentarzy

„Symbole na start – Niepodległość na mecie!” to tytuł projektu o tematyce patriotyczno-historycznej, który Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej realizować będzie od czerwca bieżącego roku.

Inicjatywa ta ma na celu przybliżenie mieszkańcom Dąbrowy Tarnowskiej i okolic ważnych dla każdego Polaka symboli narodowych.

Wiedza i szacunek wobec Orła Białego, barw biało-czerwonych i hymnu Rzeczypospolitej pogłębione zostaną podczas warsztatów historycznych, literackich i artystyczno-animacyjnych dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Efektem tych zajęć będzie finałowe widowisko literacko-muzyczne z video mappingiem 3D dla szerszej publiczności w różnym wieku, z dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie to pionierski dla naszego miasta pokaz tego typu i jeden z nielicznych dotąd przeprowadzonych w subregionie tarnowskim.

Zadanie „Symbole na start – Niepodległość na mecie!” uzyskało pozytywną ocenę w ramach konkursu „Symbole Narodowe RP”, ogłoszonego przez Biuro „Niepodległa” i dotacje w wysokości 19 400 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 22 850 zł., w czym uwzględniony jest wkład własny w wysokości 3 450 zł. W działaniach projektowych wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, zarówno podczas warsztatów, jak i projekcji na murach biblioteki w rocznicę wybuchu II wojny światowej, co uświadomić ma rangę symboli narodowych i wartość niepodległości.

Jest to pierwsza dla dąbrowskiej książnicy dotacja z Biura „Niepodległa”. Do konkursu zgłoszono 382 wnioski, z czego 128 otrzymało dofinansowanie, uwarunkowane oceną końcową na poziomie 70 pkt. i więcej. Realizacja projektów musi zakończyć się do 30 września br.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)